Licznik odwiedzin: 18018508
Renowacja trwa
Renowacja trwa
2023-07-09

   Czas wakacyjny winien jest, co prawda, zwolnienia tempa renowacji, ale to przecież czas urlopowy. Dlatego zahamowaniu uległy prace konserwatorskie przy stacjach naszej Drogi Krzyżowej. Gdyby to było jedyne zajęcie pana konserwatora, wyglądałoby to inaczej, ale tak to już bywa z artystami...   Konserwacja rozpoczęła się od stacji XIII, która wydawała się być w najgorszym stanie technicznym, choć okazało się, że inny obraz przebił ją w tym względzie... 

   Wdzięczni jesteśmy wszystkim, których poruszyła informacja o podjętym dziele i zaczęli składać ofiary na realizację tego przedsięwzięcia. W chwili obecnej całkowicie odnowionych jest już pięć stacji: VI, IX, XII, XIII i XIV znalazły swoich pojedynczych sponsorów. Stacja XI odnowiona została na zasadzie skumulowanych ofiar kilku parafian, zaś odnowienie VI zawdzięczamy rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.

    Renowacja pozostałych obrazów jest wyrazem ofiarności kilku osób (a właściwie rodzin), którym zostanie ona przypisana. Na stację IV złożyli się rodzice aktorów teatru BRO, zaś trzy inne stacje odnowione będą dzięki kolektywnej akcji składkowej kilku ulic. W ten sposób parafianie z ulicy Sieradzkiej będą mogli spoglądać na odnowioną stację V jako na swoje dzieło. Dzięki ofiarom z ulic Kaliskiej i Wieluńskiej odnowiona będzie stacja VII. Jako ostatni zgłosili się parafianie z ulicy Płockiej i to na nich sprawdzi się powiedzenie Pana Jezusa o ostatnich, którzy będą pierwszymi. Dla nich bowiem pozostała (nie zamówiona dotąd) stacja I, czyli Sąd Piłata.

   Ogromnie wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy ze zrozumieniem podeszli do zainicjowanej, bardzo kosztownej akcji, w której odnowienie każdego obrazu jest dziś droższe niż przed trzema laty. Ogólny koszt renowacji można obliczać na około sześćdziesiąt tysięcy złotych. Bóg zapłać za każdy dar. 

Środa
06 grudnia 2023
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 6.)
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku