Licznik odwiedzin: 18026532
My - misjonarze...
My - misjonarze...
J. Burzawa
2023-07-16

   Misje są wpisane w historię Kościoła od jego początków. Idźcie i głoście - wielu podjęło się realizacji tego nakazu Pana Jezusa. Głoszą oni Słowo Boże w najodleglejszych zakątkach świata, borykając się z niewyobrażalnymi dla nas trudnościami, znosząc samotność, lęk, tęsknotę. A jednak... wciąż świadczą swoim życiem o Chrystusie, służą pomocą potrzebującym, edukują, tworzą miejsca pracy, udzielają schronienia.

   Podziwiając odwagę, wytrwałość, gotowość do poświęceń, czy potrafimy - zanurzeni w naszej codzienności - wyobrazić sobie realia życia misjonarzy oraz ludzi, wśród których żyją?  Jaka jest ich codzienność? Marzenia i plany na każdy kolejny dzień.

   Podczas spotkania Parafialnego Koła Misyjnego zwrócono uwagę na potrzebę wzmocnienia naszego zaangażowania i wsparcia dzieł misyjnych. Z tego powodu zamierzamy na bieżąco informować o celach naszych zbiórek oraz prezentować efekty tych akcji. Dziękując za dotychczasową pomoc, hojność i życzliwość, prosimy o dalsze wspieranie planów koła i ich realizacji. Pomoc potrzebna... właściwie od zaraz. Możliwości jest wiele, lecz rąk do pracy wciąż brakuje.

   Dziś zachęcamy przede wszystkim do dołączenia do naszego kilkuosobowego zespołu. Gwarantujemy miłą atmosferę współpracy i ogromną satysfakcję z tych małych lub nieco większych sukcesów. A jednym z nich z pewnością było ufundowanie - dzięki otwartym sercom Parafian - studni głębinowej w Czadzie. Podczas ubiegłorocznej akcji zebraliśmy 1333 gramy srebrnej oraz 63 gramy złotej, uszkodzonej, zdekompletowanej, ale jakże cennej biżuterii. Dochód ze sprzedaży 84 sercańskich krzyżyków oraz darowiznom pozwolił na powstanie tak ważnego dla mieszkańców dalekiego Czadu dzieła.
   Bóg zapłać.  

Czwartek
07 grudnia 2023
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 7.)
18:00 - Msza święta
Intencja: ++ Mama Bogumiła (8. r. śm.) i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku