Licznik odwiedzin: 24452290
Wielki sukces KACK-a!
Wielki sukces KACK-a!
Katarzyna B.
2023-11-19

   Wręczenie nagród jest wielkim świętem organizacji pozarządowych. To wyróżnienie dla osób, organizacji i przedsięwzięć. Celem Nagrody jest:

· wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw obywatelskich;

· wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego;

· umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego;

· zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

    Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Człowiek - lider, Organizacja - instytucja, Dzieło, przedsięwzięcie - projekt, Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego.

    Dla nas wszystkich, tworzących Kurtynę i inne dzieła Stowarzyszenia jest to niesamowite wyróżnienie i docenienie. Kiedy tworzyliśmy pierwszy przegląd nikt z nas nie spodziewał się, że dzieło to tak się rozrośnie, że zaangażowanych będzie tylu wolontariuszy, że mamy w Polsce tyle wspaniałych teatrów amatorskich, że mimo tylu przeciwności nadal będziemy to robić.

    Należy dodać, że tegoroczną Galę w Pałacu Prezydenckim uświetnił występ Teatralnej Szóstki z Rumi z fragmentem przedstawienia Wpadła bomba do piwnicy (zdobywcy Brązowej Kurtyny w 2019 r.) oraz słuchacze Policealnego Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (którzy wystąpią 2 grudnia na zakończenie Kurtyny)

   Emocji wiele i wiele wzruszeń. Prezes Stowarzyszenia KACK tuż po otrzymaniu nagrody zamieścił w mediach społecznościowych wypowiedź, adresując ją do wszystkich:

   Kochani, marzenia się spełniają, a nawet więcej. Wyszliśmy właśnie z reprezentacją Stowarzyszenia KACK z pałacu Prezydenta Rzeczpospolitej. (...) Tę nagrodę otrzymała KURTYNA, czyli otrzymaliście ją Wy. Wy wszyscy, którzy KURTYNĘ two-rzycie - czy to występując na niej jako artyści, czy wykonując spektakle otwarcia, czy koncerty finałowe, czy Wy, kochani Widzowie, czy Wy, którzy KURTYNĘ wspieracie swoją modlitwą, środkami finansowymi czy waszymi decyzjami w różnych projektach, w różnych grantach, ale przede wszystkim Wy wszyscy, którzy KURTYNĘ tworzycie sercem, obecnością jako część Stowarzyszenia KACK - jako wolontariusze, jako ci najcenniejsi:(...)   Nie można powiedzieć o KURTYNIE, nie wspominając śp. Marka Hermanna i jego szaleństwa - tego wspaniałego szaleństwa, który po prostu wycisnął z nas stworzenie tego dzieła, wycisnął z nas stworzenie KURTYNY. Nie można mówić o KURTYNIE, nie wspominając o tych, którzy od początku uwierzyli i nas wspierają. Mam na myśli pana Prezydenta Szczurka, mam na myśli panią Prezydent Kasię Gruszecką - Spychałę. (...) Mogę powiedzieć, że KURTYNA powstała jak miasto Gdynia - z morza i marzeń, że jest stricte gdyńskim miejscem, przestrzenią, tworem, dziełem. A że marzeń nie ogra-niczamy, więc marzymy dalej: budujemy Katolickie Centrum Kultury - budujecie Katolickie Centrum Kultury. O wspieranie tej budowy Was proszę. Zachęcam Was, a wszystko po to, żeby może to kolejne wielkie marzenie, przez niektórych zwane wielkim szaleństwem, żeby X KURTYNA w 2026 roku mogło odbyć się już w sali - może nie Kolumnowej, ale widowiskowej Katolickiego Centrum Kultury.

Wtorek
21 maja 2024
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Smużyński (greg. 20.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Halina Olszewska (9. rocznica śmierci), Stanisław, Eugeniusz i Gabriel oraz Irena (z okazji 1. r. śm.)
Intencja: ++ Helena Zapart oraz zmarli z rodzin Zapart, Dudek i Skrobacz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku