Licznik odwiedzin: 12767597
Znów dobre rzeczy
Znów dobre rzeczy
2011-02-06

W ostatnim czasie znów dała o sobie znać parafialna solidarność. Na prośbę o uprzątnięcie bożonarodzeniowej dekoracji w kościele odpowiedziało ćwierć setki osób. Wzruszające.

Nie tylko mężczyźni, ale i dwie kobiety oraz trójka dzieci. Wszyscy się angażowali, wszyscy się uwijali i oto w ciągu godziny świątynia nasza jakby pustką zaświeciła. Pozostało już tylko odkurzyć siedzenia ławek, nieco przyprószonych świerkowymi igłami.
   W tym samym czasie kilku panów, przy udziale miejscowego stolarza dokonało wymiany tła prospektu organowego z białej płyty na dostosowane do ogólnego wystroju wnętrza świątyni drewnopodobne, ciemnobrązowe płyty.
   Następnego dnia pojawiła się pani, która przygotowała nową dekorację kwiatową do opustoszałej nieco świątyni, a wieczorem w zamontowanych na filarach kwietnikach pojawiły się paprocie, tworzące nieco cieplejszą atmosferę w surowym wnętrzu betonowego budynku naszej świątyni.
   Na polu duchowym też kolejna radość - w miniony piątek członkowie Żywego Różańca rozpoczęli odmawianie modlitwy różańcowej codziennie przed Mszą św. poranną. W ten sposób przygotowanie do porannej Mszy św. odbywać się będzie poprzez rozważanie tajemnic różańca św., a wieczorem pozostajemy oczywiście przy cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Potrzeba wiele modlitwy w naszej wspólnocie, aby doprowadzić do rozgrzania serc tak wielu, którzy zaniedbują kontakt z Panem Bogiem. Wymiernym znakiem oziębłości jest zaledwie dwudziestopięcioprocentowa frekwencja na niedzielnych Eucharystiach oraz zdecydowanie niewystarczające korzystanie z sakramentu pojednania. Zachęcamy wszystkich do włączania się w ów nurt modlitewny przez udział w Mszach św. w dni powszednie - choćby jeden raz w tygodniu.
   W wielu parafiach dużą popularność zdobyły sobie Światowe Dni Chorego. Co prawda 11. dzień lutego w naszym klimacie nie należy do sprzyjających zwłaszcza dla osób chorych. Jednak w tym dniu przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Uzdrowienia Chorych. Dlatego właśnie ten dzień. Diecezjalne obchody tego dnia z udziałem ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odbędą się w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Wejherowie. Szczupłość miejsca w wejherowskim klasztorze nie da możliwości uczestniczenia w nich wszystkim chorym. Dlatego właśnie, wzorem innych parafii, chcemy zaprosić tych wszystkich, którym stan zdrowia nie pozwala na regularne uczestnictwo w Mszach św. do kościoła w najbliższy piątek na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Aby zapewnić możliwość dotarcia do kościoła, prosimy zmotoryzowanych członków rodzin bądź sąsiadów o podwiezienie ich do kościoła.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku