Licznik odwiedzin: 10035037
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2011-03-13
W miniony poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej. Zasadniczym jego celem było doprecyzowanie działań poszczególnych grup w związku ze zbliżającymi się rekolekcjami.

Wyznaczono więc funkcje liturgiczne na rekolekcyjny poniedziałek, wtorek i środę. Większość zebranych sceptycznie odniosła się do pomysłu drukowania ulotek zapraszających na spotkania rekolekcyjne, wskazując na siłę oddziaływania ogłoszeń parafialnych, wydrukowanych plakatów, planu zawartego w gazetce parafialnej oraz informacji umieszczonej na stronie internetowej.

Drugim z omawianych zagadnień było przygotowanie do przeżywania beatyfikacji naszego Rodaka - Jana Pawła II. Ze względu na niewielkie zainteresowanie propozycją wyjazdu do Rzymu stwierdzono, że należy skupić większą uwagę na podkreśleniu rangi tego wydarzenia tu, na miejscu. Dlatego w wigilię Niedzieli Miłosierdzia wieczorem zaprosimy Parafian do naszej świątyni na chwile modlitwy, zadumy i czuwania wraz z młodzieżową orkiestrą Fermata z Wejherowa, która już od pewnego czasu przygotowuje się do tego wydarzenia. Gdy chodzi o samą niedzielę wszyscy zgodni byli co do tego, że należy w tym dniu zmienić porządek Mszy św., umożliwiając wszystkim uczestniczenie w transmisji telewizyjnej. Dlatego pierwsza Msza św. odprawiana będzie normalnie - o godz. 7.30, suma pół godziny wcześniej, czyli o 9.00, potem nastąpi przerwa aż do godz. 13.00, a więc do sprawowania Mszy św. pierwszokomunijnej. Ostatnia Msza św. - jak zwykle.

Dla naszej parafii czas świętowania w naturalny sposób przedłuży się ze względu na wyznaczoną dla nas na dzień 2 maja tzw. wieczystą adorację. Będziemy więc mieli okazję do dziękowania Panu Bogu za dar beatyfikacji indywidualnie w kontemplacyjnej ciszy.

Podczas omawianego spotkania rozważano też sposoby jeszcze lepszego przeżywania wydarzeń paschalnych, w szczególności Niedzieli Palmowej oraz Triduum Paschalnego.

Najważniejszym (bądź najtrudniejszym) zagadnieniem była kwestia budowy figury, a właściwie kaplicy bł. Jana Pawła II. O szczegółach napiszemy później, po spotkaniu z członkami Komitetu Budowy Kaplicy bł. Jana Pawła II, które odbędzie się 22 marca.

Czwartek
23 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Józef (20. r. śm.), Halina, Bronisław oraz Rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 23.)
Intencja: O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Andrzeja i Tadeusza Bigus i ich rodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku