Licznik odwiedzin: 12970286
Trochę taniej
Trochę taniej
2011-05-01

Ten temat wszyscy znamy z naszych domowych gospodarstw: szukanie oszczędności. Chodzi jednak o to, aby za ich cenę nie utracić tego, co rozumiemy pod pojęciem życiowego standardu. W tym celu bywa, że zmieniamy piece węglowe na miałowe, miałowe na gazowe - a czasem (rozczarowując się) odwrotnie... Pewnych wydatków nie sposób przecież ominąć. Trzeba więc podejmować próby ich redukcji.

Z tą myślą dokonaliśmy ostatnio wymiany żarówek halogenowych na ledowe: nad stacjami Drogi Krzyżowej oraz oświetlającymi boczne ołtarze. Dotychczasowe światełka przy poszczególnych stacjach pobierały 10 lub 20 watów. Obecne power LED zaledwie 1 wat. Cztery halogeny przy każdym z ołtarzy bocznych wydatkowały 50 watów każdy, czyli w sumie 400 wat. Teraz każde z owych źródeł światła zużywa zaledwie 4 waty, czyli w sumie 32 waty przy podobnym naświetleniu. Tytułem próby zamontowaliśmy też trzy żarówki LED w pojedynczym kinkiecie od strony ołtarza Chrystusa Miłosiernego. W tym wypadku - mimo, że efekt ekonomiczny byłby zadowalający (przejście z 18 watów na 3 przy każdej żarówce kinkietu) - jednak wizualnej korzyści nie ma: światło jest zimne i jednak za słabe w porównaniu z obecnym. Aby więc dokonać tu wymiany, musimy poczekać na doskonalsze propozycje. 
Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku