Licznik odwiedzin: 12970479
Urodziny Pani Anastazji
Urodziny Pani Anastazji
2011-06-05

Istnieje w Kościele przywilej odprawiania w określonych okolicznościach Mszy św. w domach prywatnych. Jakież to okoliczności? Podeszły wiek czy obłożna choroba, uniemożliwiające udanie się do kościoła.
   W takiej sytuacji znalazła się jedna z naszych Parafianek, u której w miniony czwartek odprawiona została Msza św. z bardzo szczególnej okazji - obchodziła ona bowiem swoje 103 urodziny (słownie: sto trzecie!)

Chodzi o p. Anastazję Rakowską z ul. Wieluńskiej. Prawda, że w tym wieku stany emocjonalne i umysłowe mają prawo falować i mieszać się ze sobą. Wiele zależy tu od pogody, ale trzeba przyznać, że p. Anastazja była tego dnia w wyśmienitej formie: uczestnicząc w Mszy św. i znak krzyża św. czyniła, i odpowiadała na wezwania kapłana, i znak pokoju przekazała i Komunię św. przyjęła - wszystko w najlepszym porządku. Gdy zaś od stołu eucharystycznego goście poproszeni zostali do sąsiedniego pokoju, p. Anastazja najpierw wróciła do swego pokoiku, następnie zainteresowała się kuchnią, a gdy wróciła do gości, usiadłszy na szczycie stołu starała się zachęcić przybyłych do konsumpcji prowokacyjny pytaniem: Smakuje wam, czy nie?
   Pani Anastazji oczywiście dwustu lat życzymy.

Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku