Licznik odwiedzin: 16531981
Wakacje z Jezusem
Wakacje z Jezusem
2011-08-07

Tak jak w roku ubiegłym druga część wakacji dla dzieci z naszej parafii przebiega pod znakiem wycieczek krajoznawczych. Ślęczenie przed telewizorem czy komputerem osłabia myślenie i hamuje wyobraźnię. Marząc o wielkim świecie niejednokrotnie nie znamy najbliższej okolicy. Stąd pomysł na odwiedzanie miejsc ciekawych, teoretycznie znanych, o których wiedza niejednokrotnie jest bardzo skromna.

   Tegoroczne wakacyjne wojaże rozpoczęły się w ostatnią środę lipca, a celem był zamek w Gniewie. Monumentalna budowla, brzemienna historią, powitała rozkrzyczaną grupę znaczącym milczeniem. Na zamkowym dziedzińcu od razu wzbudziły zainteresowanie historyczne narzędzia tortur, które szybko stały się przedmiotem żartów i okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Następną atrakcją (oczywiście poza zakupem pamiątek) był pokaz musztry szwedzkiej i salwa armatnia z prawdziwego, średniowiecznego działa. Dalej odbył się multimedialny pokaz pt. "Wakacje z duchami", raczej wzbudzając ogólną wesołość. Następnie odbyło się zwiedzanie zamku z prezentacją krótkiej jego historii.

   Miniona środa z kolei powiodła 47 dzieci do niezbyt odległego Chmielna, gdzie znajduje się warsztat i muzeum ceramiki kaszubskiej Neclów. Po obejściu pracowni, zapoznaniu się z całym procesem technologicznym i zakupieniu pamiątek, wszyscy udali się nad miejscowe jezioro, gdzie z powodu niewystarczającej temperatury wody, atrakcją stały się rowery wodne. Stamtąd udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie, skąd po modlitwie i krótkim zapoznaniu się z historią tego miejsca, autobus ruszył do  Stryszej Budy, gdzie podziwiać można było miniatury (w skali 1:25) budowli znanych i mniej znanych z Polski i świata.

Sobota
25 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Anna i Jan Pasieka
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 25.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku