Licznik odwiedzin: 09626847
Jeszcze o elektryce
Jeszcze o elektryce
2011-09-25

Wiadomo już, że przy okazji wykonywanych w naszej świątyni remontów sukcesywnie wymieniane są  też kolejne odcinki instalacji elektrycznej. Chodzi przede wszystkim o to, aby po ostatecznym wymalowaniu kościoła nie powstała konieczność prucia jego ścian w celu wymienienia awaryjnego przewodu. Nie jest to jeszcze kompletna wymiana starych kabli, ale z pewnością obejmuje ok. 90% starej instalacji. Pozostanie w przyszłości jeszcze wymienić instalację elektryczną na chórze - głównie chodzi o organy oraz w kotłowni.

   W minionym tygodniu jeden z panów elektryków (któremu bardzo zależy na zakończeniu prac z jego profesją związanych) dostarczył wykonany przez siebie projekt tablicy rozdzielczej, bardzo ciekawie pomyślanej, z kilkoma zaledwie wyłącznikami, sterującymi poszczególnymi sekcjami kościoła oraz całą tablicą zabezpieczającą poszczególne obwody. Rozprowadził też instalację do konkretnych punktów w salce pod zakrystią, przeznaczoną na tzw. kawiarnenkę. Przy okazji dyskusji z panami elektrykami pojawił się też problem wykonania tzw. instalacji pożarowej, umożliwiającej odcięcie dopływu prądu w kościele jednym wyłącznikiem - w razie (nie daj Boże!) pożaru. Jest też pomysł takiego przygotowania całej instalacji, aby pozostawić kilka obwodów z możliwością przełączenia na tzw. zasilanie awaryjne, w sytuacji nagłego wyłączenia prądu. To jednak będzie kwestia znacznie późniejsza, ale nie zaszkodzi już teraz poczynić przygotowań w tym zakresie i pod ten pomysł odpowiednio ułożyć kable.

Sobota
19 stycznia 2019
Okres kolędowy
8:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne dary dla Gertrudy w dniu urodzin
18:00 - Msza św.
Intencja: + Henryk Rychert (z okazji imienin)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku