Licznik odwiedzin: 09630330
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2011-09-25

W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej, podczas której zastanawiano się nad różnymi bieżącymi sprawami naszej wspólnoty.

   Na bazie doświadczeń wakacyjnych, gdzie - jak wiadomo - wiele osób nawet pracujących w czasie wakacji, pozbawionych urlopów w tym czasie, w tzw. weekendy wybiera się gdzieś nad jeziorka, do lasu czy na działkę. Widać to od razu po frekwencji na wszystkich Mszach św., ale również na Mszy św. wieczornej. Zastanawiano się więc nad możliwością przesunięcia godziny Mszy św. w lipcu i sierpniu z 18.00 na 20.00. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji - chodzi też o możliwość konsultacji w poszczególnych grupach duszpasterskich - ale pomysł wydaje się sensowny.
   Zastanawiano się też nad wyakcentowaniem bliskiego już Dnia Papieskiego, który przypada na niedzielę przed 16. dniem miesiąca października. Pomysły do realizacji przedstawimy w przyszłą niedzielę w ramach ogłoszeń parafialnych.
   Zbliża się też miesiąc październik, miesiąc różańcowy. Rozmawiano więc o sposobach zmobilizowania parafian do jak najliczniejszego włączenia się w tę modlitwę - szczególnie gdy chodzi o dzieci. Podjęto też kwestię powiększenia grona członków tzw. Żywego Różańca.
   Choć to dopiero wrzesień, ale już rozmawiano na temat naszego parafialnego odpustu, przypadającego pod koniec listopada. Chodziło o kwestię rekolek-cjonisty i sumisty na ten czas.
   Jedną z kwestii była też sprawa wciąż nie spłaconej jeszcze papieskiej figury w naszym kościele. Zaproponowano wznowienie akcji cegiełek oraz ewentu-alnego ustawienia skarbonki na ten cel przy wspomnianej figurze.

Niedziela
20 stycznia 2019
Okres kolędowy
7:30 - Msza św.
Intencja: + Mąż Arkadiusz
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: O zdrowie i pomyślność dla Czesławy
12:15 - Msza św.
Intencja: W 20. r. śmierci Heleny o zbawienie dla niej, jej męża Andrzeja i wszystkich zmarłych z ich rodzin
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Jadwiga i Wawrzyniec - z podziękowaniem za dar życia i o błogosławieństwo Boże dla Jubilatki

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku