Licznik odwiedzin: 12774112
Prace remontowe w domu Bożym
Prace remontowe w domu Bożym
2011-10-30

Już za trzy tygodnie, jeśli Pan Bóg pozwoli, przeżywać będziemy po raz kolejny naszą parafialną uroczystość odpustową. Wypada więc do tego czasu wykonać niektóre prace remontowe. Nie do wszystkich można zastosować przymiotnik "drobne".

Na pewno trudno byłoby mówić w ten sposób o naprawie drzwi wahadłowych prowadzących do kościoła. Dzięki Panu Bogu i życzliwości właściciela miejscowego zakładu stolarskiego, dokonało się to w minionym tygodniu. Stało się to konieczne po wylaniu nowej posadzki podwyższającej ją o ok. 11 cm. To wymusiło skrócenie wspomnianych drzwi. Kto jednak ma jakiekolwie pojęcie o stolarce wie, że prosty zabieg obcięcia ich na potrzebną długość nie wchodził w grę i to z dwóch względów: po pierwsze konstrukcja drzwi nie pozwala na to bez narażenia ich na totalne osłabienie, po drugie zaś okazało się, że zawartość kolonii korniczych w tym obiekcie wymusiła całkowitą wymianę cokołu tychże drzwi z dodaniem nowego, ale jak najbardziej pasującego elementu zdobniczego. Zabieg ten uratuje nam drzwi na jakieś dwa lata, a potem trzeba się będzie przymierzyć do wykonania nowych...
   Po otrzymaniu sygnału, że drzwi są gotowe, natychmiast zorganizowało się trzech Panów, którzy je pomalowali, ale aura - jakkolwiek piękna tej jesieni - nie pozwoliła na całkowite ich wyschnięcie, a co za tym idzie przewiezienie ich do kościoła i zamontowanie na powrót. Dlatego wczoraj zdołano zaledwie wstawić drzwi prowadzące na chór, których szczęśliwie nie pomalowano.
   Wszystkim zaangażowanym w te prace panom składamy serdeczne Bóg zapłać.    

Sobota
06 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Wynagrodzenie Niep. Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu
18:00 - Msza św.
Intencja: + Elżbieta Sturgulewska

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku