Licznik odwiedzin: 10035340
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2011-11-06

W minioną środę w związku ze zbliżającymi się rekolekcjami, uroczystością odpustową oraz bliskim już czasem adwentu zebrała się Rada Duszpasterska.

   W sprawie rekolekcji przed odpustem parafialnym zaakceptowano temat wiodący, oparty na ogólnopolskim programie duszpasterskim "Kościół naszym domem", co w wypadku naszej wspólnoty może mieć szczególne znaczenie. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Wojciech Wierzbicki, proboszcz z parafii Święte w diecezji toruńskiej. Uzgodniono, że nauki rekolekcyjne głoszone będą zarówno podczas Mszy św. porannych jak i wieczornych. Spotkania dla dzieci odbywać się będą o godz. 17.00.
   Co do samego odpustu: sumę parafialną odprawi pochodzący z naszej parafii ks. Prał. Stanisław Cieniewicz. Suma odpustowa, jak zwykle, odprawiana będzie o godz. 12.15. Uzgodniono podział funkcji na tę celebrację oraz sposób przygotowania dekoracji w kościele.
   Przy okazji zajęto się też następującym w tydzień po odpuście czasem Adwentu. Mówiono o kwestii wystroju kościoła na ten czas, aby przede wszystkim dzieci przeżywać go mogły jako czas zbliżającego się Zbawiciela. Ponieważ podczas ubiegłorocznych kolęd uczniowie gimnazjów tłumaczyli się ze swych nieobecności na roratach zbyt późną godziną ich odprawiania (nie mieli możliwości dotarcia na czas do szkoły) zadecydowano o przesunięciu ich odprawiania na godz. 6.30. PZC "Caritas" zadeklarował również gotowość ponowienia akcji zbierania paczek świątecznych w czasie adwentu. Ze względu na bardzo "oszczędny tryb" korzystania z sakramentu pojednania w naszej parafii, zdecydowano, że świątecznej spowiedzi nadać trzeba bardziej uroczysty charakter choćby poprzez zaproszenie obcych spowiedników.

Czwartek
23 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Józef (20. r. śm.), Halina, Bronisław oraz Rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 23.)
Intencja: O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Andrzeja i Tadeusza Bigus i ich rodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku