Licznik odwiedzin: 10045824
Pobożnościowa eskapada
Pobożnościowa eskapada
2011-11-13

W miniony czwartek z ośmioosobową grupą młodzieży wyruszył do Chałup ks. Łukasz. (Czas zimowy odsuwa na bok podejrzenia o jakiekolwiek poszukiwania plaży nudystów...)  Celem ich podróży była plebania w parafii św. Anny z gościnnym ks. Jackiem Taborem. Do grupy tej dołączył już na miejscu dobrze nam znany ks. Darek z trzynastoosobową grupą z Gdańska Oruni.

   Zamierzenia były bardzo szczytne - miał to być czas skupienia, wspólnotowej modlitwy, śpiewu i adoracji Najświętszego Sakramentu. Wiadomo, że młodym ludziom niewiele potrzeba - jeśli mają własne towarzystwo i przez chwilę są daleko są od domu, to są szczęśliwi. Takie też sprawiali wrażenie. Na sobotę natomiast obaj księża przewidzieli dla nich dodatkową atrakcję - pielgrzymkę. Jak najbardziej, to nie pomyłka, pielgrzymkę do Swarzewa - sanktuarium Matki Bożej, Królowej Polskiego Morza. Dystans niezbyt wyszukany, ale dla (niektórych) wypieszczonych mieszczuchów piętnaście kilometrów dało się we znaki. Wszyscy jednak wracali w bardzo dobrych nastrojach, zastanawiając się, kiedy można zorganizować podobny wyjazd...
   Tymczasem wiadomo jedynie, że kandydaci do bierzmowania, w ramach duchowego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, wyjadą z ks. Łukaszem w drugi grudniowy weekend tj. 9-10 grudnia. Im również życzymy wielu  duchowych przeżyć, zbliżenia się do Boga oraz wynikającego stąd zadowolenia.

Sobota
25 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Zofia Miodowska (z okazji Dnia Matki)
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 25.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku