Licznik odwiedzin: 12755313
Dobre wieści spod zakrystii
Dobre wieści spod zakrystii
2012-03-18

 Wczoraj właśnie ekipa remontowa zakończyła to, co na obecnym etapie było możliwe, to znaczy: klatka schodowa przy zakrystii została odmalowana (z częściowo zupełnie wymienionymi tynkami), na ścianach do wysokości tzw. lamperii nałożono tynk mozaikowy, schody prowadzące do kaplicy pod prezbiterium zostały wyrównane pod względem wysokości, a w związku z tym trzeba było nałożyć na nie płyty granitowe, by były podobne do wiodących w górę, do zakrystii. Przy tej okazji wymieniona została całkowicie instalacja elektryczna na klatce schodowej. Przedsionek kaplicy i jednocześnie kawiarenki wyłożono również granitowymi płytkami.
   Obecnie czekamy na drzwi do wspomnianych pomieszczeń oraz na połączenie kanalizacyjne z instalacją miejską. Wtedy dopiero będzie można do końca doprowadzić prace kafelkarskie w ubikacji i wykonać tzw. biały montaż. Być może uda się też położyć podłogę w kawiarence (bo chcielibyśmy, aby był to ten sam rodzaj podłogi, jaki wspaniale sprawdza się w salkach pod plebanią). Wtedy wejść powinni elektrycy w celu pospinania rozciągniętych instalacji, to zaś pozwoli wreszcie wejść stolarzom w celu zrobienia koniecznej części umeblowania. Wypada się więc modlić o odpowiedni dopływ środków finansowych. Wszystko w rękach Bożych.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku