Licznik odwiedzin: 12951058
Kawiarenki ciąg dalszy
Kawiarenki ciąg dalszy
2012-03-25

Co dalej z remontami? Powolutku idziemy do przodu, ale raczej powolutku. Trzeba trochę wyhamować - ze względów oczywistych, które w nomenklaturze quasi-medycznej zwano kiedyś "suchotami kieszeniowymi". To prawda, że ostatnia kolekta inwestycyjna znacznie przekroczyła 5 tys. (Niech dobry Bóg ofiarodawcom wynagrodzi!) Cóż jednak z tego, skoro ponad 4,5 tys. oddać trzeba było do gazowni za ogrzewanie kościoła w minionym miesiącu. Ale - jak to ma zwyczaj mawiać mój dowcipny kuzyn - "Da Bóg dzień... da i noc."

   Tak więc w minionym tygodniu pojawili się fachowcy od układania podłóg. Wcześniej bowiem zapadła decyzja na Radzie Ekonomicznej, że sprawdzona firma położy sprawdzoną podłogę w kawiarence. Będzie to więc ten sam rodzaj podłogi, jaką mamy w salkach pod plebanią. Dziękować Bogu - już ponad dwa lata służą owe salki, a podłogi sprawdzają się rewelacyjnie: drewnopodobne wzornictwo tworzy ciepły klimat, zaś samo tworzywo (wykładzina PCV na podłożu betonowym) łatwe jest w utrzymaniu i odporne na zniszczenia. Wspomniani panowie w miniony wtorek wyszlifowali wykonane wcześniej podłoże betonowe i przykryli je wylewką samopoziomującą. Dopiero po dokładnym wyschnięciu przyjadą, by drugim szlifowaniem zapewnić owemu podłożu gładkość niemalże lustra. Na tak przygotowaną powierzchnię będzie można dopiero nakleić wspomnianą wykładzinę. Jest to ten rodzaj podłoża, które stosuje się w salach i na holach szkolnych, w szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej.

   Miejmy nadzieję, że w bieżącym tygodniu sprawa podłogi zostanie sfinalizowana.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku