Licznik odwiedzin: 16558064
Odnowione naczynia liturgiczne
Odnowione naczynia liturgiczne
2012-04-15

W zasadzie należało o tym napisać już w poprzednim numerze naszego biuletynu, tym bardziej, że sam pomysł zrodził się w głowie jednego z naszych parafian już co najmniej przed pół rokiem. Dusza jego płakała na widok tak zniszczonych puszek eucharystycznych, w których podawaliśmy Najświętsze Ciało Pana Jezusa. Inicjatywa więc wyszła od niego, a i realizacja po tej samej linii. Zaproponował mianowicie, że korzystając ze znajomości, jakie ktoś z rodziny ma w świecie złotników, poprosi o jak najbardziej fachowe odnowienie obu najmniejszych puszek w naszym tabernakulum. Od razu zapowiedział, że materialny ciężar odnowienia jednej z nich bierze na siebie.
   W bardzo szybkim czasie oba naczynia zostały odnowione i właściwie stały w kościelnym sejfie czekając na okazję przyniesienia ich do ołtarza. Taka nadarzyła się w Wielki Czwartek, gdy zostały one złożone ponownie na stole Pańskim jako owoc miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Przyznać trzeba, że ostateczny efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Wielu z nas pewnie miało okazję bliżej przyjrzeć się owym puszkom podczas przyjmowania Komunii św. Jest to jubilerska praca na najwyższym poziomie.
   Przy okazji dowiedzieliśmy się, że i na renowację drugiej puszki znalazł się fundator. Obu więc rodzinom składamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy je łaskawości Boga zwłaszcza dziś w święto Bożego Miłosierdzia.

Piątek
31 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Józef Szczypior (z okazji urodzin i imienin)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania Głowacka (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku