Licznik odwiedzin: 12733316
Złodzieje przyłapani
Złodzieje przyłapani
2012-04-22

   Pewnie zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach, ale dzięki działaniom gdyńskich policjantów i (nie mam co do tego wątpliwości) modlitwie wielu parafian, złapano złodziei - tych, którzy w nocy z 26 na 27 marca br. włamali się do naszego kościoła wyłamując okno kawiarenki, zniszczyli skarbonki i ukradli mikrofony.
   Jest to o tyle dziwniejsze, że zdecydowaliśmy się owej kradzieży nie zgłaszać, a to z prostej przyczyny - skoro szkoda niewielka, to i mobilizacja do poszukiwań złoczyńców będzie pewnie adekwatna. Poza tym w parafialnym archiwum są co najmniej dwa protokoły policyjne dotyczące włamań: jednego do kościoła, a drugiego do garaży przy plebanii. Do nich dołączone są też zawiadomienia o umorzeniu śledztwa z powodu niewykrycia sprawców. Dlatego też i ostatniego włamania do kościoła nie zgłaszaliśmy policji. A tu niespodzianka - we środę około południa zadzwonił do drzwi plebanijnych młody mężczyzna. Okazało się, że to policjant, który wraz z kolegami obwozi przyłapanego na innej kradzieży złodzieja. To była tzw. wizja lokalna, podczas której młody przestępca wskazywał miejsca swoich nocnych wyczynów...
   Spisano też protokół. Reszta należeć będzie do sądu. Czy jednak odzyskamy skradzione mikrofony? Tego pewnie nie należy zakładać (najwyżej mile się rozczarujemy) Trzeba jednak powiedzieć, że tym razem Pan Bóg okazał się nie tylko sprawiedliwy, ale - jak by nie było - również i rychliwy.

Czwartek
25 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Głogowska (miesiąc po śmierci)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Henryk Cyman i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku