Licznik odwiedzin: 17974464
Dzień Pierwszej Komunii św.
Dzień Pierwszej Komunii św.
2012-05-06

Wielu dziwiło się, że dzieci w naszej parafii przystępowały do I Komunii św. we wtorek, nie zaś tradycyjnie w niedzielę. A był to przecież dzień 1 maja, który dla wielu dorosłych ludzi kojarzy się raczej z pierwszomajowymi pochodami z minionej epoki. Tym większe więc zdziwienie. Wynikało ono jednakże z innego zdziwienia,  wywołanego uroczystością dokładnie sprzed roku. Wówczas to niemało zamieszania uczyniła decyzja Ojca Świętego Benedykta XVI o terminie beatyfikacji naszego Papieża Jana Pawła II właśnie na dzień 1 maja. Wielu wówczas nie wierzyło: mówili, że to nie najlepszy pomysł, aby papieżowi antykomuniście zgotować beatyfikację w dzień kojarzony (przynajmniej w Polsce) właśnie z komunistami... A jednak.
   Z rodzicami przygotowującymi dzieci do I Komunii św. już na początku roku szkolnego ustaliliśmy termin tej uroczystości na Niedzielę Miłosierdzia, która przecież w ubiegłym roku przypadała na dzień 1 maja. Wielu więc zdołało już zamówić lokale na ten dzień, niektórzy zdołali już zaprosić gości... Cóż było zrobić w tej sytuacji? Pozostaliśmy więc przy konkretnej dacie, ale trzeba było zmienić godzinę naszej, parafialnej uroczystości, aby zarówno rodziny dzieci pierwszokomunijnych jak i ich goście mogli uczestniczyć w transmisji telewizyjnej z uroczystości rzymskich. W ten sposób bł. Jan Paweł II stał się szczególnym patronem dzieci przystępujących do I Komunii św. w roku 2011. Z tego też powodu na początku bieżącego roku szkolnego ustaliliśmy z rodzicami, że I Komunia św. dzieci w tym roku winna przypaść w rocznicę tamtego wydarzenia. Tak też się stało.
   Dla rodziców jest to z pewnością termin dogodny, a i pewnie dla przyjezdnych gości, skoro przypada pośród innych dni wolnych... Jest to korzystne również dla wspólnoty parafialnej. Mimo bowiem rozdzielenia owej niezbyt licznej grupki dzieci na dwie po 31 dzieci w każdej, ilość członków rodzin oraz gości właściwie na obu Mszach wypełniała nasz niemały kościół. W niedzielę ta liczba ludzi nakładała by się na zwykłych uczestników niedzielnej Eucharystii, powodując jeszcze większy tłok. Tak zaś uczestniczyli w niej wyłącznie sami zainteresowani ową uroczystością.
   Dobrze spisała się też KSM Semper Fidelis, której członkowie dopilnowali porządku w kościele oraz rezerwacji miejsc dla rodziców i najbliższych gości dzieci I Komunijnych.

Środa
29 listopada 2023
Okres zwykły - Kurtyna
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Franciszek i Sławomir Adamczak
17:30 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku