Licznik odwiedzin: 10726504
Ogłoszenia parafialne
Zesłanie Ducha Świętego
2012-05-27
 1. Kończy się miesiąc maryjny. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe.
 2. Trwa malowanie kościoła. W dalszym ciągu więc Msze św. poranne w dni powszednie odprawiać będziemy w kaplicy adoracji.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy za przygotowanie nowej dekoracji kwiatowej w naszej świątyni, za pielęgnację kwiatów oraz trawników przy kościele. Panu Bogu polecamy Panów, którzy we wtorek zamontowali kamień pod figurę "Piety", a wczoraj zdemontowali zupełnie obcy stylowo portal przy bocznym wejściu do kościoła. Jest to przygotowanie pola pracy malarzom, a jednocześnie wstęp do przeniesienia figury "Piety" w miejsce dla niej przygotowywane.
 4. Jutro zostaną zdemontowane organy kościelne, a we wtorek wywiezione do warsztatu organmistrzowskiego. Do Bożego Narodzenia ma wrócić po kapitalnym remoncie kontuar organowy oraz zestaw kilku podstawowych głosów. Reszta w przyszłym roku.
 5. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o pomoc przy zrywaniu przeżartej kornikiem podłogi na chórze. Chętnych do tej pracy Panów zapraszamy już we wtorek na godz. 19.00.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na płyty granitowe przeznaczone na nową posadzkę w kościele. Do tej pory zebraliśmy 5600 zł. Całą należność, to jest 40 tys. zł rozłożono nam na cztery raty, które winniśmy zamknąć do października.
 7. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne czerwca i choć czwartek jest ostatnim dniem maja, to w ramach triduum eucharystycznego obchodzimy go jako pierwszy czwartek miesiąca. Stąd w tym dniu zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św.  wieczorną. W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, zaś przed południem ks. Zenon odwiedzi chorych z Komunią św. Ks. Łukasz natomiast - ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa - swoich chorych odwiedzi jutro.
 8. Przyszła niedziela będzie pierwszą w miesiącu, dlatego po sumie odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z powierzeniem członków Żywego Różańca i całej nasze Parafii Matce Bożej.
 9. Dzieci z Żywego Różańca ks. Łukasz zaprasza na spotkanie związane z wymianą tajemnic wyjątkowo we czwartek, w ostatni dzień maja po nabożeństwie majowym do salki pod plebanią.
 10. Członków Straży Honorowej Najśw. Sakramentu również wyjątkowo zapraszamy na spotkanie formacyjne do kaplicy adoracji jutro po Mszy św. wieczornej.
 11. Sobotnia pielgrzymka do Wejherowa na odpust ku czci Trójcy Świętej wyruszy sprzed naszego kościoła w sobotę po Mszy św., którą odprawimy dla pielgrzymów o godz. 7.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w niej szczególnie ludzi młodych. Zwłaszcza młodzież bierzmowana mogłaby w ten sposób wyrazić wdzięczność Panu Bogu za otrzymane dary Ducha Świętego...
 12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Dziewczynki, a szczególnie te, które przyjęły w tym roku po raz pierwszy Ciało Chrystusa zapraszamy do sypania kwiatów. Spotkanie dla chętnych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17.00.
 13. Dyrekcja sąsiadującej z nami szkoły Podstawowej nr 13 za naszym pośrednitwem zaprasza na jubileuszowy piknik, który odbędzie się w związku z 75-leciem istnienia szkoły, w najbliższy piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 14. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w kruchcie naszego kościoła.
 15. Zwracamy szczególną uwagę na dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", który dostępny w normalnej cenie zawiera dodatkowo film pt. "Ja Jestem". Jest to film o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii. Film, który rzuca na kolana przed Najświętszym Sakramentem.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku