Licznik odwiedzin: 17991300
Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Chrystusa Króla
2012-11-25
 1. Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie uroczystość odpustową. Sumę odprawimy o godz. 12.15,  a przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi nasz rekolekcjonista, ks. Bogumił Nowakowski.
 2. Gorąco zachęcamy do skorzystania z łask odpustowych oraz do wspólnej biesiady po sumie w namiotach ustawionych po wschodniej stronie kościoła, czyli od strony zakrystii.
 3. W związku z dzisiejszą uroczystością życzymy wszystkim drogim Parafianom oraz przybyłym na tę uroczystość Gościom, wielu łask od naszego Pana - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 4. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim biorącym udział w parafialnych rekolekcjach przygotowujących nas na dzisiejszą uroczystość oraz rozpoczynający się niebawem adwent.
 5. Panu Bogu polecamy wszystkich, którzy w ostatnich dniach poświęcali swój czas pracując w naszej świątyni: za nowe uchwyty do flag przy wejściu do kościoła, za nowe kompozycje kwiatowe, za zainstalowanie bezprzewodowego układu do uruchamiania dzwonów, za zamontowanie daszku nad figurą Chrystusa Króla na frontowej ścianie kościoła oraz za wiele godzin poświęconych przy łączeniu kolejnych odcinków nowej instalacji elektrycznej w kościele i nowych źródeł światła przy Piecie i stacjach Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać panom, którzy wczoraj oczyścili figurę Pana Jezusa nad ołtarzem głównym i zainstalowali nowe jej oświetlenie. Dziękujemy również paniom, które przyniosły ciasta na dzisiejszą uroczystość oraz towarzystwu św. Marty, które dziś podejmuje orkiestrę młodzieżową Fermata.
 6. W najbliższy piątek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja, Apostoła.
 7. Przypominamy o propozycji na Rok Wiary: przeczytanie całego Pisma św.  w rok. Zachęcamy do rozpoczęcia tej lektury dziś, by odpustem przyszłorocznym, zamykającym Rok Wiary ją zakończyć. Więcej szczegółów znajduje się w naszej parafialnej gazetce.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Mimo radosnego charakteru tego czasu już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień i umartwień, by przez opanowanie ciała lepiej rozwijać się duchowo.
 9. Adwent rozpoczniemy uroczystymi Nieszporami w sobotę o godz. 17.30, zapalając pierwszą świecę na wieńcu adwentowym. Serdecznie zapraszamy.
 10. W szczególny sposób zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które odprawiać będziemy o godz. 6.30.
 11. Od przyszłego tygodnia podczas Mszy św. niedzielnych zbierać będziemy do ustawionego kosza produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej - by też godnie przeżyli Święta.
 12. Wzorem ubiegłych lat członkowie PZ "Caritas" przygotują "aniołki", które można będzie losować po Mszach św. w przyszłą niedzielę. Każdy z nich odpowiadać będzie dziecku, dla którego można będzie anonimowo przygotować świąteczną paczkę.
 13. "Radosny czas oczekiwania" - to hasło Adwentowych Rekolekcji Rodzinnych dla małżeństw oczekujących na dziecko i rodzin z małymi dziećmi. Szczegóły na plakacie.
 14. Ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza na uroczyste I Nieszpory Adwentowe, które sprawowane będą w sobotę 1 grudnia o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie jako podziękowanie Bogu za dotychczasową posługę ks. bpa Ryszarda Kasyny w naszej archidiecezji. Uroczysty zaś ingres do katedry pelplińskiej odbędzie się w kolejną sobotę 8 grudnia o godz. 11.00.
 15. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Marianny Szymaniak z ul. Sieradzkiej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku