Licznik odwiedzin: 12769074
Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Zwykła
2013-01-27
 1. Po raz kolejny gościć dziś będziemy dzieci i młodzież niesłyszącą z Wejherowa. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 przedstawią oni przygotowane przez siebie "Jasełka".
 2. Jutro obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; we czwartek - św. Jana Bosko, kapłana, a w sobotę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 3. W święto Ofiarowania Pańskiego zarówno podczas Mszy św. porannej jak i wieczornej błogosławić będziemy świece.
 4. Dzień Ofiarowania Pańskiego obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich, którzy życie swoje całkowicie poświęcili na służbę Bogu w zakonach. Prosić też będziemy O liczne i dobre powołania do zgromadzeń zakonnych - również z naszej parafii. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych - ludzi nieustannie modlących się również w naszych intencjach.
 5. W sobotnie święto na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z ich rodzicami. Podczas Mszy św. dokonamy poświęcenia świec, a bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo  pożegnania żłóbka, po nim zaś krótkie spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych.
 6. Zwracamy się też z prośbą do Panów (nie tylko tych, którzy przygotowali świąteczne dekoracje w kościele) o ich zdemontowanie w sobotni wieczór.
 7. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. Zapraszamy więc - jak co miesiąc - do spotykania się z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na wieczorną Eucharystię.
 8. W I piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00.
 9. W I piątek ks. Zenon odwiedzi chorych z Komunią św., zaś ks. Łukasz do swoich chorych dotrze w poniedziałek.
 10. Zakończyliśmy czas kolędowy. Dziękujemy za gościnne podejmowanie nas w domach, za życzliwe rozmowy i ofiary, które przeznaczone zostały na spłatę drugiej raty za remont organów.
 11. Msze św. w dni powszednie nadal odprawiać będziemy w kaplicy adoracji. Jednak w tym tygodniu w związku z dniami eucharystycznymi od czwartku wrócimy  do górnego kościoła.
 12. Przyszła niedziela nie pozwoli na liturgiczne uczczenie św. Błażeja, jednak po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa tego świętego, który jest patronem w chorobach gardła.
 13. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie oraz śpiewie kolęd do sali pod plebanią w najbliższą środę na godz. 16.00.
 14. Wciąż zapraszamy dzieci i młodzież chętne do podjęcia formacji oazowej na kolejne spotkanie we środę na godz. 17.00.
 15. Niebawem rozpoczną się ferie zimowe. W pierwszym tygodniu ich trwania dla dzieci oazowych odbywać się będą w Wejherowie rekolekcje zwane Szkołą Uczniów Chrystusa. Dla gimnazjalistów natomiast ten typ zajęć będzie się odbywał w drugim tygodniu. Dla dzieci, które nie będą nigdzie wyjeżdżały planujemy w drugim tygodniu ferii zorganizować - podobnie jak w roku ubiegłym - zajęcia półkolonijne w salkach pod plebanią. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 14.00. Do współpracy zapraszamy nauczycieli i wychowawców. Spotkanie organizacyjne dla nich odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w plebanii.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku