Licznik odwiedzin: 12758665
Ogłoszenia parafialne
II Niedziela W. Postu
2013-02-24
 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywmy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Towarzyszy mu hasło „Pomagajmy misjonarzom w Roku Wiary". Możemy to uczynić poprzez modlitwę i zbiórkę do puszek.
 2. Panu Bogu polecamy osobę naszego rekolekcjonisty - ks. dra Wiesława Kraińskiego oraz dzieło które zapoczątkował wśród nas w minionym tygodniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji i prosimy o modlitwę w intencji owocności tych dni skupienia.
 3. W piątek zakończyły się też półkolonie, w których brało udział każdego dnia blisko 30 dzieci. Wielkie Bóg zapłać składamy wszystkim opiekunom, którzy służyli dzieciom, by umilić im ten czas.
 4. Dziękujemy też panom, którzy w poniedziałek skuli resztę posadzki przed bocznymi ołtarzami.
 5. Jak widać, szybko posuwają się prace związane z układaniem granitowej posadzki w naszym kościele. W najbliższym tygodniu na trzy dni prace te ustaną ze względu na rekolekcje dla dzieci. Bożej łaskawości polecamy to dzieło oraz wszystkich, którzy je wspierają.
 6. Ekipa hydraulików zakończyła prace korekcyjne w systemie ogrzewania kościoła. Poza ułożeniem nowych rur grzewczych o większym niż poprzednio przekroju, odpowietrzono wszystkie obwody podłogowe, zamontowano dodatkowe odpowietrzniki w systemie, zastosowano inne niż dotąd czujniki temperatury, umieszczając je bezpośrednio w podłodze oraz zainstalowano nowe programatory, sterujące oddzielnie prawą i lewą stroną kościoła.To jeszcze nie koniec proponowanych innowacji. Na razie jednak musimy poprzestać na tym, co było konieczne ze względu na prace posadzkarskie.
 7. Od wtorku do czwartku trwać będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkoły nr 13. Zajęcia dla klas IV - VI rozpoczynać się będą o godz. 9.00 i trwać będą do godz. 11.15; dla klas I - III w godzinach od  11.45 do 14.00.
 8. W piątek wznowimy spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Serdecznie zachęcamy do udziału w uświęconych tradycją nabożeństwach tego czasu: Drogę Krzyżową dla dzieci odprawiamy w piątki o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych - po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym - jak zwykle - w niedzielę o godz. 17.00. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca marca. Ze względu jednak na trwające do godz. 14.00 rekolekcje na adorację Najświętszego Sakramentu zaprosimy jednak w przyszłym tygodniu. Natomiast w najbliższy czwartek do salki pod plebanią po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków Straży Honorowej Najśw. Sakramentu. W I piątek - jak zwykle - będzie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.00.
  W piątek również ks. Zenon odwiedzi chorych z Komunią św., zaś ks. Łukasz uczyni to w sobotę.
 11. Msze św. w dni powszednie nadal odprawiać będziemy w kaplicy adoracji (z wyjątkiem piątkowego i sobotniego popołudnia).
 12. Można jeszcze zabierać papierowe rodzinne skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które członkowie PZ "Caritas" zbierać będą w Wielką Sobotę na fundusz wsparcia najuboższych.
 13. Archidiecezja Gdańska, solidaryzując się z całym Kościołem Powszechnym, pragnie przez swą modlitwę wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za lata papieskiej posługi w Kościele Chrystusowym. Niech wyrazistym znakiem naszej jedności z Papieżem Benedyktem XVI będzie wspólnie przeżyta Eucharystia, na którą ks. Abp Metropolita zaprasza wszystkich Wiernych Archidiecezji we czwartek 28 lutego 2013 r., o godz. 18.00 do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.
 14. We czwartek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Marciniaka zamieszkałego ostatnio poza naszą parafią. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku