Licznik odwiedzin: 16509949
Ogłoszenia parafialne
Zmartwychwstanie Pańskie
2013-03-31
 1. Przeżywając w zimowej aurze typowo wiosenne święta Zmartwychwstania Pańskiego, składamy gorące życzenia kompensacji niskich temperatur gorączką miłości serc oczyszczonych przez pokutę i wypełnionych obecnością Boga. Niech Pan Zmartwychwstały w Roku wiary pomoże nam skupić się na tym, co najważniejsze. Nie zatrzymujmy się przy pustym Grobie i porzuconych szatach, gdy pośród nas jest sam Zwycięzca śmierci, piekła i szatana. Niech ten, który jest Miłością i źródłem miłości zakotwiczy w naszych domach i uczyni je swoimi mieszkaniami, przywracając w ten sposób serdeczne więzi, gasząc spory, ożywiając ducha służby i pokory, aby w tych nerwowych czasach każdy wierzący w Chrystusa zachował radość i pokój ducha.
 2. Serdeczne podziękowania składamy wykonawcom Grobu Pańskiego, zwłaszcza panu stolarzowi, ofiarodawcom kwiatów, pani, która tym razem z pomocą kleryka - praktykanta udekorowała kwiatami Grób i ołtarz; państwu, którzy wypełnili kwietniki na filarach kompozycjami kwiatowymi, wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego: księdzu Józefowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku oraz posługę konfesjonału, ministrantom, lektorom, śpiewakom, pani Organistce, przedstawicielom grup parafialnych, ks. Łukaszowi - organizatorowi i koordynatorowi działań liturgicznych w tych dniach, klerykom oraz całej asyście procesyjnej. Bóg zapłać serdecznie wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w minionych dniach, a zwłaszcza prowadzącym na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym dzieci. Niech Pan Bóg wynagrodzi tym wszystkim, którzy podjęli trud czuwania w godzinach nocnych. Wdzięczni też jesteśmy dzieciom, które w strojach żołnierzy rzymskich pełniły wczoraj straż przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać również za przyniesione wczoraj do kościoła skarbonki "jałmużny wielkopostnej", która zasili konto PZ "Caritas".
 3. Ledwo przywitaliśmy, a już przyszło nam pożegnać kleryka Łukasza Szymanowskiego, który przez niespełna dwa tygodnie pełnił u nas praktykę akolicką. Dziękujemy mu za nieznikający uśmiech, za przykład pobożności, wczorajsze święcenie pokarmów i wieloraką pomoc duszpasterską.
 4. W najbliższą środę przypada 43. rocznica śmierci ks. Roberta Rompy, pierwszego po wojnie tutejszego proboszcza. Zapraszamy w tym dniu na wieczorną nowennę i Mszę św. podczas której prosić będziemy Boga o wieczne zbawienie, dla wszystkich zmarłych proboszczów tej parafii.
 5. Nadszedł już czas, aby z Mszami św. w dni powszednie powrócić do górnego kościoła.
 6. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem przypadającym w najbliższą niedzielę. Dziś i jutro słowami nowenny i koronką modlić się będziemy po sumie parafialnej. W pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną.
 7. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne miesiąca kwietnia. Dlatego w najbliższy czwartek zachęcamy do wzięcia udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji - jak zwykle: od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. Spowiedź pierwszopiątkowa, ze względu na czas świąteczny, jak w każdy dzień powszedni: od godz. 17.30. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w maju.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: ze szkoły nr 13 - po Mszy św. odprawianej o godz. 11.00; ze Szkoły Amerykańskiej - po Mszy św. odprawianej o godz. 12.15.
 9. Ze względów liturgicznych nie można było w Wielkim Tygodniu obchodzić uroczystości Zwiastowania Pańskiego i nie można tego uczynić w oktawie Zmartwychwstania, stąd przesunięta ona została na poniedziałek 8 kwietnia. Zapowiadamy to już dzisiaj, bo będzie to zarazem Dzień Świętości Życia (w tym dniu można się będzie włączyć w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego), ale też według harmonogramu diecezjalnego w tym dniu właśnie na naszą parafię przypadnie całodzienna adoracja w ramach tzw. adoracji wieczystej.
 10. Jutro Msze św. odprawiać będziemy według porządku niedzielnego, a modlitwą i ofiarą wspierać będziemy tradycyjnie uczelnie katolickie, zaś po Mszy św. o godz. 12.15 przed kościołem radość ze Zmartwychwstania wyrażą członkowie grupy modlitewnej poprzez tzw. tańce paschalne. Wszystkich zachęcamy do wspólnego wielbienia Pana.
 11. Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotograficznej przygotowanej przez jedną z naszych parafianek. Ukazuje ona piękno Małego Kacka jak też i jego słabe punkty. Za wykonaną pracę i udostępnienie nam jej efektów składamy serdeczne Bóg zapłać.
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku