Licznik odwiedzin: 10726627
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Trójcy Świętej
2013-05-26
 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Wczoraj wyruszyła piesza pielgrzymka do Wejherowa na odpust ku czci Trójcy Świętej. Powrót pielgrzymów przewidziany jest na godz. 20.30. Powitajmy strudzonych pielgrzymów, którzy i nasze intencje nieśli na wejherowską kalwarię.
 3. Trwa miesiąc maj. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Dzieci zapraszamy na godz. 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W najbliższy czwartek przypadnie uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy ze świątyni procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Przy trzecim ołtarzu wysłuchamy kazania, a bezpośrednio po powrocie do kościoła zostanie odprawiona Msza św. Południowa.
 5. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na drodze procesji eucharystycznej - tak jak do tej pory, czyli na  posesjach przy ul. Piotrkowskiej 3, Kaliskiej 11, Lipnowskiej 15 i Sandomierskiej 4. Prosimy też o sformowanie asysty procesyjnej. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. szczególnie zachęcamy do udziału w procesji w swych uroczystych strojach. Prosimy też o udekorowanie domów na trasie Chrystusowego pochodu.
 6. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki na drodze przemarszu Pana Jezusa zarówno w czwartkową uroczystość jak i przez oktawę Bożego Ciała prosimy na próbę jutro o godz. 17.00.
 7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z Mszą św. wieczorną.
 8. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu stolarzowi, który wykonał dodatkową szafkę do Biura Parafialnego oraz innemu stolarzowi, który zamontował w salce pod plebanią pierwszy ciąg szafek na ścianie ekranowej.
 9. W przyszłą niedzielę na naszą parafię przypadnie wizytacja biskupia. Gościć będziemy ks. Arcybiskupa Metropolitę Sławoja Leszka Głódzia. Będzie modlił się z nami podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00, oraz  przewodniczył kolejnej Mszy św., podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Ta Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 15 minut później niż zwykle, czyli o godz. 12.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym wydarzeniu, zwłaszcza członków poszczególnych grup duszpasterskich.
 10. W związku z bierzmowaniem zapraszamy zainteresowaną młodzież oraz ich rodziców i bliskich do skorzystania z sakramentu pojednania w sobotę o godz. 17.00.
 11. W dniach 15-16 czerwca planowany jest  wyjazd do Biskupina, Gniezna i Poznania. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 220 zł i obejmuje przejazd, nocleg, obiadokolację, śniadanie, obiad oraz wejścia do muzeów i przewodnika. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i Biurze Parafialnym.
 12. Dziękujemy za przedmioty ofiarowane na fanty i nagrody przeznaczone na festyn, który odbędzie się 23 czerwca. W imieniu PZ "Caritas" prosimy o dalszą pomoc w tym zakresie. Przedmioty te można składać do ustawionego przy końcu ławek kosza.
 13. Jednym z wydarzeń przewidzianych jeszcze przez ppa Benedykta XVI na trwający Rok Wiary jest godzinna adoracja Najśw. Sakramentu wyznaczona na niedzielę 2 czerwca. W tym właśnie dniu pod przewodnictwem papieża Franciszka i wszystkich biskupów na całym świecie o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy więc wszystkich Parafian do naszej świątyni na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym pół godziny wcześniej niż zwykle.
 14. Zachęcamy wciąż do wyjazdu na Wspólne Wielbienie Pana Jezusa w Mocy Ducha Świętego, które odbędzie się 6 lipca na stadionie narodowym w Warszawie.
 15. Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz "Caritas" archidiecezji gdańskiej zapraszają w Boże Ciało na Długi Targ do Gdańska na wydarzenie ewangelizacyjne pn. Katolicy na ulicy. Początek o godz. 17.00. Zakończenie przewidziane jest na godz. 20.30.
 16. W najbliższą sobotę przypadnie Dzień Dziecka. Z Tej okazji Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Sopocki Klub Tenisowy oraz Fundacja Pomorska pragną zaprosić wszystkie dzieci na niezapomniany dzień pełen atrakcji na korty Sopockiego Klubu Tenisowego, ul. Ceynowy 5 (wejście na korty od ul. Goyki) w godz. 12-15. Szczegóły znajdują się na plakacie.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku