Licznik odwiedzin: 17990972
Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Chrystusa Króla
2013-11-24
 1. Dzień dzisiejszy w naszej wspólnocie jest wielkim świętem ku czci naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Sumę odpustową, pod przewodnictwem  dziekana naszego dekanatu, ks. Prałata Michała Oksiuty odprawimy o godz. 12.15. Homilię wygłosi nasz rekolekcjonista, ks. Kan. Zbigniew Kulwikowski.
 2. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach przygotowujących nas na dzisiejszą uroczystość.
 3. Gorąco zachęcamy do skorzystania z łask odpustowych oraz do wspólnej biesiady po sumie w namiotach ustawionych tym razem przy plebanii.
 4. W związku z dzisiejszą uroczystością życzymy wszystkim drogim Parafianom oraz przybyłym na tę uroczystość Gościom, wielu łask od naszego Pana - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 5. Zachęcamy do przedłużenia świątecznej radości o dzień jutrzejszy, w którym podejmować będziemy osoby przybywające na Mszę św. i modlitwę różańcową transmitowaną przez Radio Maryja i TV TRWAM. Jest to jednak przede wszystkim uroczystość naszej wspólnoty parafialnej, dlatego gorąco zachęcamy do licznego w niej udziału. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą "Anioł Pański", następnie przybyły z Torunia Ojciec Redemptorysta oficjalnie rozpocznie to modlitewne spotkanie, w ramach którego nasza młodzież przedstawi krótki program słowno - muzyczny. Msza św. pod przewodnictwem pochodzącego z naszej parafii ks. prałata Stanisława Cieniewicza, proboszcza z Tczewa rozpocznie się o godz. 18.45, a Słowo Boże wygłosi ks. kan. Marian Dettlaff, proboszcz parafii św. Leona W. w Wejherowie. Modlitwa różańcowa również transmitowana będzie z naszej świątyni. Poczujmy się gospodarzami tego spotkania w stosunku do przybywających gości, udzielając informacji choćby nt. dostępnych toalet oraz kierując ich do namiotów przy plebanii, gdzie będzie można posilić się ciastem czy napić herbaty lub kawy.
 6. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu elektrykowi za kolejne udoskonalenia w instalacji elektrycznej kościoła, panu stolarzowi, który wraz z drugim panem wyłożył płytami przedsionek kawiarenki i kaplicy adoracji oraz dokończył obudowę odrestaurowanych organów, panu malarzowi, który przy pomocy ks. Krzysztofa wycekolował pozostałe fragmenty ścian w kawiarence i pomalował, wszystkim panom, którzy w dniu wczorajszym rozbili namioty w plebanijnym ogrodzie, przenieśli ławki i stoliki, oczyścili figurę Pana Jezusa oraz udekorowali kościół. Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół, chór i kawiarenkę oraz tym, którzy świeżymi kwiatami przyozdobili naszą świątynię. Bóg zapłać również wszystkim Paniom, które na dzisiejsze nasze święto upiekły ciasta.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzić będziemy w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.
 8. Przyszłą niedziela rozpoczniemy adwent. Mimo radosnego charakteru tego czasu już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień i umartwień, by przez opanowanie ciała lepiej rozwijać się duchowo.
 9. W szczególny sposób zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które odprawiać będziemy o godz. 6.30. Rodziców zachęcamy do wspólnego z dziećmi wykonania lampionów dla nich.
 10. W trzy kolejne środy adwentu zapraszamy po wieczornej Mszy św. do sali pod plebanią na cykl katechez dla dorosłych o rzeczach ostatecznych: śmierci, czyśćcu, niebie i piekle. Głosić je będą: ks. Krzysztof, ks. Mateusz Zawadzki ks. Mariusz Świerczyński.
 11. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi na Filipinach, przy wyjściu z kościoła można złożyć swój dar na pomoc dla poszkodowanych.
 12. Od przyszłego tygodnia podczas Mszy św. niedzielnych członkowie PZ "Caritas" zbierać będą do ustawionego kosza produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej - by godnie przeżyli Święta.
 13. Przygotują oni również "aniołki", które można będzie losować po Mszach św. w przyszłą niedzielę. Każdy z nich odpowiadać będzie dziecku, dla którego można będzie anonimowo przygotować świąteczną paczkę.
 14. W pierwszym tygodniu ferii organizujemy zimowisko dla dzieci i młodzieży w Otwocku koło Warszawy. Wyjazd, oprócz duchowego, będzie miał także charakter edukacyjno-patriotyczny. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku