Licznik odwiedzin: 12768680
Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Zwykła
2014-01-26
 1. Zakończyliśmy czas kolędowy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłą atmosferę spotkań, gościnne podejmowanie nas w domach oraz za ofiary, dzięki którym udało się spłacić pożyczki zaciągnięte na remont organów.
 2. Dziękujemy serdecznie Paniom z nieformalnego Towarzystwa św. Marty, które w minioną niedzielę gościnnie podejmowały w sali pod plebanią członkinie Żeńskiego Chóru Kameralnego.
 3. W drugim tygodniu zimowych ferii zapraszamy dzieci do sali pod plebanią na zajęcia, które odbywać się tam będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 14.00.
 4. Dziś z księdzem Krzysztofem wyjedzie na kilkudniowe skupienie grupa młodzieży. Powrót nastąpi we czwartek.
 5. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie oraz śpiewie kolęd do sali pod plebanią w najbliższą środę na godz. 16.00.
 6. Członków PZ "Caritas" oraz osoby, które chciałyby służyć swoją pomocą potrzebującym, zapraszamy na spotkanie do sali pod plebanią we środę na godz. 19.00.
 7. W ubiegłym roku PZ "Caritas" wspólnie z Radą Dzielnicy zorganizowali bal karnawałowy, który był dobrze przygotowany i długo wspominany. Problemem była jedynie ciasnota miejsca. Dlatego w tym roku zapraszają oni na podobny bal do sali w "Suponie" 15 lutego. Koszt od pary to 80 zł, a zgłoszenia kierować prosimy do p. Danki (tel. 510 086 777).
 8. W kolejnych dniach bieżącego tygodnia wspominać będziemy: jutro - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we wtorek - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w piątek zaś - św. Jana Bosco, kapłana.
 9. Przyszła niedziela będzie świętem Ofiarowania Pańskiego, zwanym również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. będziemy błogosławili świece, a podczas Mszy św. dla dzieci poświecimy też świece dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.
 10. Dzień Ofiarowania Pańskiego obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich, którzy życie swoje całkowicie poświęcili na służbę Bogu w zakonach. Prosić też będziemy o liczne i dobre powołania do zgromadzeń zakonnych - również z naszej parafii. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych - ludzi nieustannie modlących się również w naszych intencjach.
 11. W tym dniu też gościć będziemy w naszym kościele przedstawiciela TP KUL, u którego można będzie wpłacać składki.
 12. Przypominamy o koncercie kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy św. dla dzieci. Zaprezentują się wówczas utalentowane dzieci i młodzież grający lub śpiewający kolędy. Podczas tego koncertu pożegnamy tegoroczny żłóbek. Próba przed koncertem odbędzie się  sobotę 1 lutego o godz. 11.00.
 13. Msze św. w dni powszednie odprawiamy już według zwykłego porządku tj. o godz. 8.00 i 18.00. Wciąż jednak - z wyjątkiem sobotniego wieczora i niedzieli - zapraszamy do udziału w nich do kaplicy adoracji.
 14. Inicjatywa Północna oraz Rada Dzielnicy Mały Kack zaprasza na debatę której tematem będzie wprowadzony niedawno Budżet Obywatelski. Na spotkaniu zostaną przedstawione zasady oraz różne punkty widzenia na tę formę wydatkowania pieniędzy budżetowych. Gośćmi spotkania będą Radni Miasta - Marcin Horała i Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski oraz Radny Dzielnicy Mały Kack Sebastian Jędrzejewski. Dyskusja odbędzie się 1 lutego (sobota) o godzinie 16.00 w salce pod plebanią. Serdecznie zapraszamy.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku