Licznik odwiedzin: 12758520
Ogłoszenia parafialne
VII NIedziela Zwykła
2014-02-23
 1. Czas biegnie bardzo szybko, kończy się karnawał. We środę, 5 marca rozpoczniemy Wielki Post. Stąd w przyszłą niedzielę rozpoczniemy 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie to okazja do podjęcia zobowiązań abstynenckich choćby na czas Wielkiego Postu.
 2. W ostatnią niedzielę karnawału rozpoczniemy też tzw. nabożeństwo 40-godzinne, mające formę adoracji i trwać będzie od zakończenia Mszy św. południowej do wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. Już dziś zachęcamy do owych spotkań z Bogiem.
 3. Za dwa tygodnie z kolei rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Głosił je będzie ks. Prof. Dariusz Kotecki, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prosimy o takie zagospodarowanie czasu, by nie tylko dzieci szkolne, ale i młodzież oraz dorośli mogli wziąć udział w tych duchowych ćwiczeniach.
 4. Nareszcie udało się zakończyć remont salki pod zakrystią, która funkcjonować ma jako kawiarenka parafialna. Chodzi o to, by w niedziele po Mszach św. można było spotkać się tam w gronie znajomych i porozmawiać. Pomieszczenie to przekazane zostało pod opiekę PZ “Caritas”, w którego gestii będzie też zagospodarowanie ewentualnych ofiar składanych tam za kawę, herbatę czy ciastko. W tym charakterze pomieszczenie to rozpocznie swe funkcjonowanie od przyszłej niedzieli.
 5. Zachęcamy do złożenia podpisów pod petycją o referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych oraz przeciwko wprowadzeniu do szkół edukacji seksualnej typu B. Konieczne są numery PESEL.
 6. Dzieci z Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie do kawiarenki w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Od marca rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl przygotowania do bierzmowania. W związku z tym zapraszamy gimnazjalistów klas II, którzy w przyszłym roku pragną przystąpić do tego sakramentu na spotkanie do salki pod plebanią w przyszły wtorek 4 marca na godz. 19.00.
 8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Gdyni - Małym Kacku informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I szkoły podstawowej.
  Zapisy codziennie w godz. 8.00-15.00 w sekretariacie szkoły tel. 58 622-23-43 (p. Anita Kamińska)
  - dzieci 5-letnich do oddziału przedszkolnego
  - dzieci 6-letnich do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej
  - dzieci 7-letnich do kasy pierwszej
  - dzieci do klasy integracyjnej.
  Dzień otwartych zajęć: 4 i 5 marca 2014 r.
  - oddział przedszkolny w godz. 9.00-13.00
  - klasa pierwsza w godz. 8.00-15.20.
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Anny Sadłowskiej z ul. Wrocławskiej, śp. Zbigniewa Świderskiego z ul. Kaliskiej oraz śp. Jana Bychowskiego z ul. Sieradzkiej.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku