Licznik odwiedzin: 16510280
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu (LAETARE)
2014-03-30
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony wtorek podjęli zobowiązanie modlitwy w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych. Zobowiązanie Duchowej Adopcji podjęły 42 osoby.
 2. Bóg zapłać również wszystkim, którzy włączając się w praktykę jałmużny wielkopostnej przynoszą do kościoła trwałe produkty żywnościowe, mające przez posługę PZ "Caritas" trafić do najbardziej potrzebujących parafian.
 3. Dziś członkowie PZ "Caritas" oferują baranki do święconek z białej czekolady w cenie 4 zł.
 4. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele członkowie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni wspólnie z PZ "Caritas" zaproponują udział ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei". Jest to kampania zbierania funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi.
 5. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne kwietnia: w I czwartek zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00. W I piątek zapraszamy do spowiedzi św. - jak zwykle od godz. 17.00 - 18.00. W I sobotę Msza św. poranna sprawowana będzie ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, a po niej nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata. Chorych z Najświętszym Sakramentem ks. Zenon odwiedzi w piątek, ks. Krzysztof zaś w sobotę.
 6. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie miała zupełnie odmienny charakter. W tym dniu będzie tylko jedno takie nabożeństwo i to ulicami Małego Kacka. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 na placu sportowym przy ul. Wieluńskiej, a następnie ulicami: Wieluńską, Radomską, Kaliską, Lipnowską i Olkuską przejdziemy do naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym misterium i prosimy o zabranie świec.
  Zapraszamy też na coniedzielne nabożeństwa Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, które odprawiamy o  godz. 17.00.
 7. Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni - Obłużu rozpoczyna rekrutację uczniów klas VI i III gimnazjalnych na kolejny rok szkolny odpowiednio do gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 8. Dzieci z Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie do kaplicy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych z cyklu Teologia stworzenia. Jutro, w poniedziałek ks. Krystian Wilczyński opowie o nowym stworzeniu w Chrystusie. Rozpoczynamy o  godz. 19.00 w kawiarence.
 10. Od dziś można zapisywać dzieci na lipcowy, tygodniowy wypoczynek w górach. Więcej informacji w "Aktualnościach" naszej gazetki parafialnej.
 11. Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku zaprasza na wiosenne targi pracy, które odbędą się we środę 2 kwietnia br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku-Letnicy w godzinach od 10.00 do 14.00.
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku