Licznik odwiedzin: 12949629
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Miłosierdzia
2014-04-27
 1. Przypominamy, że dziś - w związku z kanonizacją papieży Jana Pawła II i Jana XXIII -  ulega zmianie porządek Mszy św.: nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15, zostaną one odprawione o godz. 13.00.
 2. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych jutro, w poniedziałek, na godz. 19.00 do kawiarenki. Poruszony zostanie temat Doświadczenia zła naturalnego, w którym spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „Czy Bóg stworzył ułomny świat?".
 3. Członków Kościelne Służby Mężczyzn "Semper Fidelis" zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19.00.
 4. Trwa bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. dzieci ze Szkoły nr 13 oraz dzieci ze Szkoły Amerykańskiej. Sama uroczystość odbędzie się we czwartek 1 maja odpowiednio: o godz. 11.00 i 13.00.
 5. Msze św. tzw. Białego Tygodnia odprawiać będziemy w piątek o godz. 18.00, w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, zaś w pozostałe dni o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 4 maja obchodzić będziemy I rocznicę przyjęcia I Komunii św. Msza św. w intencji świętujących dzieci odprawiona zostanie o godz. 12.15. Te dzieci i ich rodziców szczególnie zachęcamy do skorzystania z pierwszopiątkowej spowiedzi św.
 7. W piątek 2 maja zapraszamy młodzież i studentów na wycieczkę rowerową. Szczegóły u ks. Krzysztofa.
 8. Biorąc pod uwagę typowo wypoczynkowy i turystyczny charakter drugiego dnia miesiąca maja (długi weekend), ks. Arcybiskup Metropolita udziela wszystkim wiernym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, dnia 2 maja 2014 roku.
 9. Już 9 maja o godz. 17.00 ks. Abp Tadeusz Gocłowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dlatego w najbliższą środę - w łączności z wieczorną Mszą św. - rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.
 10. We czwartek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Dzieci zapraszać będziemy tradycyjnie na godz. 17.00, zaś nabożeństwa dla dorosłych nie będziemy łączyli z wieczornymi Mszami św., ale zapraszać będziemy na Maryjne nabożeństwa przez cały maj na godz. 20.30.
 11. Jutro, zgodnie z diecezjalnym planem tzw. wiecznej adoracji, na naszą parafię przypadnie całodzienna modlitwa adoracyjna. Zapraszamy więc do kaplicy adoracji od zakończenia Mszy św. porannej aż do godz. 21.00. Ze względu na czwartkową uroczystość pierwszokomunijną będzie to równocześnie nasza miesięczna adoracja, przypadająca normalnie w I czwartek.
 12. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne maja: I czwartek przypadnie właśnie na pierwszy dzień tego miesiąca. Modlić się będziemy w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek zapraszamy do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. poranną oraz od godz. 17.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. W piątek też przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Sobota będzie I sobotą miesiąca. Dzień ten w szczególny sposób poświęcony będzie Matce Najświętszej ze względu na uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski.
 13. W liturgii rozpoczętego dziś tygodnia obchodzić będziemy: jutro - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w piątek - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę zaś  uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski.
 14. W sobotę Msze św. sprawować będziemy w porządku niedzielnym.
 15. Spotkanie dziecięcej róży różańcowej odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 maja  po mszy o godz. 11.00 w kaplicy.
 16. Wciąż zachęcamy do zapisywanie dzieci na lipcowy, tygodniowy wypoczynek w górach. Czas jego trwania: 22-29 lipca, całkowity koszt: 700 zł.
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku