Licznik odwiedzin: 10726760
Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocna
2014-05-25
 1. Serdeczne Bóg zapłać składamy panom, którzy odsłonili otwory okienne pod dachem kościoła dla lepszej jego wentylacji, za przycięcie krzewów ozdobnych na placu przykościelnym oraz za nową dekorację kwiatową.
 2. Radością napawa frekwencja na wieczornych nabożeństwach majowych. Bóg zapłać wszystkim ich uczestnikom i zachęcamy tych, którzy jeszcze w nich nie uczestniczyli. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 20.30. O szczególną mobilizację w ostatnim tygodniu trwania tychże nabożeństw prosimy dzieci, które w tym roku w wyjątkowo niewielkiej liczbie pojawiają się na godz. 17.00.
 3. W związku z przypadającym na jutro Dniem Matki zapraszamy zwłaszcza mamy i babcie na koncert im dedykowany w wykonaniu wejherowskiej orkiestry młodzieżowej "Fermata". Nosi on tytuł "Dary Jana Pawła II". Zapraszamy gorąco wszystkich do naszego kościoła dziś na godz. 20.00 Koncert zakończy się nabożeństwem majowym.
 4. Jutro odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych. Wygłosi ją w kawiarence o godz. 19.00 ks. Mariusz Świerczyński. Tym razem rzecz będzie o  aniołach, ich istocie i zadaniach. Zapraszamy.
 5. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia wskazuje jutro na wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, we czwartek - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, a w sobotę - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W niedzielę zaś obchodzić będziemy Wniebowstąpienie Pańskie.
 6. Członków PZ "Caritas" zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższą środę do sali pod plebanią na godz. 19.00.
 7. Spotkanie Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej odbędzie się z kolei w piątek o godz. 19.00.
 8. Za dwa tygodnie obchodzić będziemy Zesłanie Ducha Świętego, dlatego w piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.
 9. Przyszła niedziela to międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji "Caritas" Archidiecezji Gdańskiej, Sopocki Klub Tenisowy oraz Fundacja Pomorska zapraszają na pełen atrakcji Festyn Rodzinny: 1 czerwca od godz. 13.00 do 16.00, Korty Sopockiego Klubu Tenisowego przy ul. Ceynowy 5.
 10. Ks. Krzysztof zaprasza dzieci z Żywego Różańca na spotkanie do kawiarenki również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 11. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity w przyszłą niedzielę, we wszystkich kościołach archidiecezji gdańskiej przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas" gdańskiej, podejmującej się corocznie organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z rodzin ubogich.
 12. Wobec niepowodzeń związanych z podejmowanymi próbami zorganizowania pielgrzymek czy to do Fatimy, czy w okolice Krakowa, zapraszamy wszystkich na krótszą, jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub do Sianowa. Przy okazji odwiedzimy Kartuzy oraz Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie. Wyjazd nastąpiłby w sobotę 7 czerwca.
 13. Na lipcowy wypoczynek w góry zapisało się jak dotąd 26 dzieci. Są jeszcze wolne miejsca. Termin: 22-29 lipca, całkowity koszt: 700 zł.
 14. W związku z organizowanym Parafialnym Festynem Rodzinnym, prosimy o dostarczanie akcesoriów, które można by wykorzystać w ramach festynu na loterii fantowej czy tzw. pchlim targu. Prosimy też o deklarowanie gotowości upieczenia na ten dzień ciast.
 15. Niestety, przepadł w tegorocznym Budżecie Obywatelskim projekt dotyczący modernizacji schodów łączących ul. Przemyską z kościołem i szkołą... Widać stąd, że potrzeba będzie większej mobilizacji w roku przyszłym.
 16. Ks. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zachęca młodzieńców, ku którym Pan Bóg śle zaproszenie do kapłaństwa, aby skorzystali z wolnych miejsc w seminaryjnym gmachu... Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do seminarium i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium oraz na tablicy ogłoszeń w naszym kościele.
 17. W piątek odbył się pogrzeb śp. Łucji Mucha z ul. Płockiej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku