Licznik odwiedzin: 17991059
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu
2014-11-30
 1. Wspominając ubiegłotygodniową uroczystość odpustową wyrażamy najpierw ogromną wdzięczność Panu Bogu za piękną pogodę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej parafialnej uroczystości odpustowej za liczną obecność. Bóg zapłać służbie liturgicznej, niosącym dary, asyście procesyjnej z chorągwiami, sztandarami i feretronem. Bóg zapłać panom, którzy rozbili namioty przy kościele, paniom za upieczone ciasta, Bóg zapłać za dostarczone kubki, herbatę i kawę. Bóg zapłać wszystkim, którzy zajęli się poczęstunkiem w namiotach podczas odpustowej uroczystości.
 2. Uroczyście pożegnaliśmy w minioną niedzielę pana Henryka Legata, który dziś de facto kończy swą służbę jako kościelny. Serdeczne Bóg zapłać składamy za dwanaście lat tej służby, a w tej roli witamy pana Mirosława Kulwikowskiego, któremu życzymy wielu łask Bożych w służbie Pańskiej.
 3. Rozpoczęty dziś adwent zachęca do podjęcia postanowień i umartwień, by przez opanowanie ciała lepiej rozwijać się duchowo.
 4. W szczególny sposób zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 6.30.
 5. W czasie adwentu Msze św. wieczorne w dni powszednie odprawiać będziemy w kaplicy adoracji.
 6. W najbliższą środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, a w sobotę św. Mikołaja, biskupa.
 7. W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca, zapraszamy więc do adorowania Pana Jezusa w kaplicy adoracji - od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W I piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00 i - jak co dzień - pół godziny przed Mszą św. poranną. Mszą św. poranną w I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, ks. Krzysztof uczyni to w sobotę.
 8. Od dziś podczas Mszy św. niedzielnych członkowie PZ „Caritas" zbierają do ustawionego kosza produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej - by godnie przeżyli Święta.
 9. Dziś można też losować „Aniołki", z których każdy odpowiada konkret-nemu dziecku, dla którego można anonimowo przygotować świąteczną paczkę.
 10. W poniedziałek na godz. 19.00 do kawiarenki zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Poruszymy temat geografii biblijnej.
 11. Dzieci z Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie do kaplicy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 12. Przyszła niedziela w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzona będzie jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku