Licznik odwiedzin: 12758628
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu
2015-02-22
 1. Dzięki łasce Boga dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Wdzięczni jesteśmy ks. Infułatowi Dariuszowi Jastrzębiowi za podjęcie odpowiedzialnego zadania, jakim jest przybliżanie nam Boga w nauczaniu rekolekcyjnym i w modlitwie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i upraszajmy światło Ducha Świętego. A oto plan rekolekcji.
 2. Zakończył się już 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wciąż jednak prosimy o podjęcia zobowiązań abstynenckich choćby na czas Wielkiego Postu. Mimo powagi problemu niewiele osób zdecydowało się na tenn rodzaj zobowiązania. Deklaracje abstynenckie wyłożone są na stoliku przy ostatniej ławce. Wystarczy wypisać je i złożyć jako osobiste wyrzeczenie wielkopostne w intencji dotkniętych problemem alkoholowym, a następnie wrzucić do skarbony Matki Bożej. Deklaracje te zostaną przyniesione w procesji darów ofiarnych na zakończenie rekolekcji, we środę.
 3. Gorąco zachęcamy wszystkich, od najmłodszych uczniów szkoły podstawowej do seniorów, do licznego udziału w rozważaniach, Mszach św. i nabożeństwach rekolekcyjnych zgodnie z podanym planem.
 4. Panu stolarzowi dziękujemy za wykonanie klęcznika oraz wystroju pomieszczenia przeznaczonego do spowiadania inwalidów na wózkach oraz osób niesłyszących. Jest ono dziś otwarte - można do niego zajrzeć i zachęcać osoby głuche czy też z dysfunkcją motoryczną do korzystania z sakramentu pojednania w bardziej przystępnych warunkach. Ewentualni penitenci z tej grupy wystarczy, że poproszą któregoś z kapłanów w konfesjonałach, a otworzymy miejsce do tego przygotowane.
 5. Bóg zapłać wszystkim adorującym Pana Jezusa podczas minionego nabożeństwa 40-godzinnego.
 6. Trwa Wielki Post. Większości z nas pewnie uda się go przeżyć. Chodzi jednak o to, by przeżyć go jak najlepiej - z Panem Bogiem. To niezwykły czas niezwykłych łask. Dajmy więc szansę Bogu, byśmy zbliżyć się mogli do Niego jak najbardziej, a Jego miłością umocnieni, tworzyli piękne wspólnoty rodzinne i sąsiedzkie. Pomóc nam w tym mają zarówno rozpoczęte rekolekcje parafialne jak i zaplanowane na cały post nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy dzieci w piątki o godz. 17.00, młodzież i dorosłych zaś po wieczornej Mszy św. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy - jak zwykle - w niedziele wielkopostne o godz. 17.00.
 7. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu towarzyszyć nam będzie kleryk roku piątego z GSD, Patryk Turek. W ten sposób wypełni on część swojej praktyki seminaryjnej. W jej ramach prowadzić będzie nabożeństwa Gorzkich Żalów w kolejne niedziele i wygłosi kazania pasyjne. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy duchowego wzrastania w cieniu Chrystusa Króla
 8. W czasie rekolekcji Msze św. i nabożeństwa odprawiać będziemy w kościele, we czwartek natomiast oraz w piątkowy i sobotni poranek zapraszamy do kaplicy adoracji.
 9. Dziś członkowie PZ „Caritas" zbierają przed kościołem ofiary do puszek na obiady szkolne dla dzieci z rodzin ubogich. Można u nich zarazem odbierać papierowe skarbonki na zbieranie tzw. jałmużny wielkopostnej. Jak w latach ubiegłych, mamy tam zbierać ofiary - owoce umartwień i wyrzeczeń, które następnie przynieść można w Wielką Sobotę do kościoła, a za pośrednictwem „Caritas"-u zmienią się one w pomoc dla najuboższych rodzin w naszej wspólnocie.
 10. Tradycyjnie też „Caritas" zbiera - do ustawionego przy końcu ławek kosza - trwałe produkty żywnościowe, które w formie paczek żywnościowych również pomogą przeżyć czas świąteczny naszym najuboższym parafianom.
 11. W przyszłą niedzielę członkowie Koła Misyjnego zbierać będą ofiary na rzecz misji. Będzie to doroczna zbiórka w ramach tzw. niedzieli "Ad Gentes". Dzieło Pomocy „Ad Gentes" zostało powołane by wspierać duchowo i finansowo misje.
 12. W dniach 20-22 marca nasza parafia organizuje weekendowy kurs przedmałżeński. Szczegóły u ks. Krzysztofa lub pod nr tel. 664 752 177.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku