Licznik odwiedzin: 10726547
Ogłoszenia parafialne
IX Niedziela Zwykła
2015-05-31
 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Na odpust Trójcy Świętej do Wejherowa wyruszyła wczoraj parafialna piesza pielgrzymka. Ich powrotu spodziewamy się ok. godz. 20.30. Powracać będą ulicą Kaliską i Bielską. Chciejmy serdecznie powitać utrudzonych pielgrzymów, którzy i za nas modlili się podczas drogi.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc czerwiec. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwem sprawowanym codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzić będziemy: jutro - wspomnienie św. Justyna, męczennika; we środę - śś. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; we czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek - św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 5. W Boże Ciało po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Przy trzecim ołtarzu wysłuchamy kazania, a po powrocie do kościoła zostanie odprawiona Msza św. południowa.
 6. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na drodze procesji eucharystycznej na posesjach przy ul. Piotrkowskiej 3, Kaliskiej 11, Lipnowskiej 15 i Sandomierskiej 4. Prosimy też o sformowanie asysty procesyjnej. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. szczególnie zachęcamy do udziału w procesji w ich uroczystych strojach. Prosimy też o udekorowanie domów na trasie Chrystusowego pochodu.
 7. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji, prosimy na próbę jutro i we wtorek na godz. 17.00.
 8. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z Mszą św. wieczorną. W niedzielę - podczas Mszy o godz. 9.30.
 9. Najbliższy czwartek będzie zarazem pierwszym czwartkiem miesiąca. Ze względu jednak na dzień świąteczny, adorację Najświętszego Sakramentu przesuwamy na kolejny czwartek. W I piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi od godz. 17.00, a zwłaszcza do przyjęcia Komunii św. w tym dniu. Prosimy o to szczególnie dzieci pierwszokomunijne. W sobotę rano odprawimy Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, zaś ks. Krzysztof w piątek.
 10. Wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej zaprasza do wspólnej modlitwy w najbliższą sobotę od godz. 15.00 do 21.00 z przerwą na wieczorną Mszę św. Ze względu jednak na planowane w tych godzinach śluby, odbywać się ona będzie w kaplicy adoracji.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy S. Mirosławę Leszkowską od Aniołów, misjonarkę z Rwandy, która prosić będzie o modlitewne i materialne wsparcie dla misyjnej placówki na dożywianie zabiedzonych dzieci.
 12. Przyszła niedziela obchodzona będzie w naszej Ojczyźnie jako Święto Dziękczynienia pod hasłem Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 13. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie klubu filmowego. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w kawiarence rozpoczniemy projekcję filmu pt. Grace Card (pl.: Łaska i miłosierdzie).
 14. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd młodzieży do Lednicy w najbliższy piątek. Można się jeszcze zapisywać u ks. Krzysztofa.
 15. Za dwa tygodnie odbędzie się kolejny Festyn Rodzinny, organizowany wspólnie przez PZ „Caritas" i Radę Dzielnicy. Prosimy o dostarczanie przedmiotów, które można by przeznaczyć na loterię fantową albo tzw. pchli targ. Prosimy też o deklarowanie gotowości upieczenia na ten dzień ciast.
 16. Ks. Krzysztof przyjmuje zapisy na tygodniowy spływ kajakowy Dla ojca z synem w dniach od 14 do 20 sierpnia. Cena: 650 zł/os.
 17. Mamy jeszcze kilka miejsc na na wyjazd w góry dzieci ze szkoły podstawowej. Rodziców prosimy o odbieranie kart zgłoszeń dzieci. Spotkanie dla rodziców tych dzieci odbędzie się w poniedziałek 22 czerwca o godz. 19.00.
 18. Ponawiamy zapowiedzi dotyczące kleryka odbywającego w Wielkim Poście praktykę klerycką w naszej parafii: Patryk Jan Turek, syn Wojciecha, ur. 26 listopada 1991 r. w Gdańsku, ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia diakonatu. Jeżeli ktokolwiek wiedziały o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektorat GSD. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w modlitwach dobremu Bogu.
 19. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Irenę Twardowską do niedawną zamieszkałą przy ul. Halickiej oraz śp. Helenę Sobczak z ul. Sieradzkiej. Prośmy o szczęście wieczne dla nich. 
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku