Licznik odwiedzin: 10726533
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Trójcy Świętej
2010-05-30
 1. Dziś, w niedzielę Trójcy Świętej na kalwaryjskim odpuście reprezentują nas Parafianie, którzy w dniu wczorajszym odbyli pieszą pielgrzymkę doWejherowa. Przywitajmy ich po powrocie, który nastąpić ma ok. godz. 20.00.
 2. Jutro wspólnota nasza przeżywać będzie wielką uroczystość. Na Mszę św. o godz. 18.00 przybędzie ks. Abp Tadeusz Gocłowski, by udzielić naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Przybądźmy licznie do naszej świątyni, by wspólnie uczestniczyć w tym wydarzeniu i godnie powitać naszego pasterza.
 3. W najbliższy czwartek przypada Boże Ciało. Chrystus Pan przechodzić będzie naszymi ulicami, obok naszych domów i mieszkań. Chciejmy przyozdobić obejścia i domy - nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie również świadectwem naszej wiary w Zmartwychwstałego.
 4. Procesja Bożego Ciała wyruszy z naszej świątyni po Mszy św. o godz. 11.00. Przy trzecim ołtarzu wysłuchamy kazania, a bezpośrednio po powrocie do kościoła zostanie odprawiona Msza św. południowa.
 5. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na drodze procesji eucha- rystycznej - tak jak dotychczas, czyli na posesjach przy ul. Piotrkowskiej 3, Kaliskiej 11, Lipnowskiej 15 i Sandomierskiej 4. Prosimy też o mobilizację w celu sformowania całej asysty procesyjnej. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne o obecność na procesji. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki na drodze Chrystusowego pochodu prosimy na próbę w najbliższy wtorek i środę na godz. 17.00
 6. Zachęcamy też do uczestnictwa w procesjach oktawy Bożego Ciała - codziennie w łączności z Mszą św. wieczorną.
 7. Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca czerwca, dlatego od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi św.
 8. W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 9. W sobotę o godz. 23.00 sprzed kościoła wyruszy autokar do Warszawy na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Posiadamy już karty wstępu, które można odbierać w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 10. Serdeczne Bóg zapłać składamy za środowe modlitwy oraz za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na rzecz poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Pieniądze zebrane przez członków Parafialnego Zespołu Caritas za ich pośrednictwem trafiły już do centrali Caritas. Zebrano 3610 zł. Gorąco dziękujemy też za dary rzeczowe, które w miniony czwartek trafiły na punkt zbiorczy w Złotej Karczmie.
 11. Zachęcamy do obejrzenia spektaklu pt. Brat naszego Boga, który obejrzeć będzie można we środę o godz. 19.00 w Centrum Kultury. Szczegóły na plakatach.
 12. Wobec braku odzewu z ul. Sandomierskiej na propozycję nawiedzin figury Matki Bożej Fatimskiej, 1 czerwca rozpocznie ona peregrynację po ul. Siedleckiej.
 13. W związku z bliskim Dniem Dziecka w gdyńskim Parku Kolibki zorganizowano dziś Piknik ze sztuką z wieloma atrakcjami. Rozpoczęcie o godz. 13.00. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 14. Mieszkańców ul. Małopolskiej serdecznie prosimy o sprzątnięcie naszej świątyni w najbliższą sobotę.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku