Licznik odwiedzin: 17991165
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu
2015-11-29
 1. Bogu dziękujemy za piękny czas odpustu, zaś wszystkim uczestnikom tej parafialnej uroczystości za liczną obecność. Bóg zapłać służbie liturgicznej, niosącym dary, asyście procesyjnej z chorągwiami, sztandarami i feretronem. Bóg zapłać panom, którzy rozbili namioty przy kościele, paniom za upieczone ciasta. Bóg zapłać wszystkim, którzy zajęli się poczęstunkiem w namiotach podczas odpustowej uroczystości.
 2. Dziś pierwszy dzień adwentu. Ma on nam pomóc dostrzec Boga, który tak naprawdę od dawna jest pośród nas. Wytężmy więc naszą uwagę, wydoskonalmy modlitwę, podejmijmy postanowienia i umartwienia, aby przez opanowanie ciała lepiej rozwijać się duchowo. Odseparujmy się od medialnego zgiełku i poświęćmy więcej czasu rodzinie. Bóg, który jest Miłością, przede wszystkim w niej pragnie się objawić.
 3. Uświęconym w tradycji chrześcijańskiej zwyczajem jest udział w Mszach św. roratnich. Dzieci, młodzież i dorośli jeszcze niedawno szczelnie wypełniali kościoły na tym porannym nabożeństwie. W ostatnich latach jakby siły opuściły wielu spośród nas, albo wytrwałości brakuje... Zachęcamy do podjęcia tego zbożnego wyzwania i stawiania się przed Bogiem na godz. 6.30.
 4. Z kolei Msze św. wieczorne w adwentowe dni powszednie do piątku włącznie odprawiać będziemy w kaplicy adoracji.
 5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, a w piątek przypadnie wspomnienie dowolne św. Barbary.
 6. W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca, zapraszamy więc do adorowania Pana Jezusa w kaplicy dolnej - od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W I piątek zapraszamy do górnego kościoła, aby skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.00. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Krzysztof w sobotę.
 7. Od dziś podczas Mszy św. niedzielnych członkowie PZ „Caritas" zbierają do ustawionego kosza produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej - by godnie przeżyli Święta.
 8. Dziś można też losować „Aniołki" - ogólne dane konkretnego dziecka, dla którego można anonimowo przygotować świąteczną paczkę.
 9. Przyszła niedziela w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzona będzie jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 10. W piątek odbędzie się w naszej parafii peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wieczorze modlitwy. Będzie to preludium do owego niepowtarzalnego wydarzenia, w którym, jako parafia, uczestniczyć będziemy latem przyszłego roku, podejmując młodzież katolicką z innych państw. W gazetce parafialnej znajduje się plan tego czuwania.
 11. Przy okazji zachęcamy do nabywania trzechsetnego numeru naszego parafialnego biuletynu „Przyjdźcie do Mnie". Dziękujemy wszystkim włączającym się w jego tworzenie i zachęcamy innych do współpracy.
 12. W ramach programu zdrowotnego w dniu 7 grudnia w poniedziałek o godz. 17.00 w parafialnej kawiarence odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych, nadciśnienia i cukrzycy. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł skorzystać z bezpłatnych zabiegów oraz porad. Zaproszenia do odebrania przy wyjściu z kościoła.
 13. We wtorek o godz. 9.00 odmówimy różaniec, a po nim Msza św. pogrzebowa za śp. Elżbietę Zmuda z ul. Wieluńskiej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. 
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku