Licznik odwiedzin: 12769138
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2016-01-31
 1. Przypominamy o spotkaniu członków Żywego Różańca, które odbędzie się przy śpiewie kolęd dziś o godz. 15.00 w sali pod plebanią.
 2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek - święto Ofiarowania Pańskiego; we środę - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła (w tym dniu udzielać będziemy po Mszach św. błogosławieństwa tego świętego); w piątek - św. Agaty, dziewicy i męczennicy; a w sobotę - śś. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 3. Jutro, w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej podczas Mszy św. będziemy błogosławili świece. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. Wydawanie alb dzieciom pierwszokomunijnym odbywać się będzie we czwartek 4 lutego od godz. 17.00  do 18.00.
 5. Dzień Ofiarowania Pańskiego obchodzimy jako Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich, którzy życie swoje całkowicie poświęcili na służbę Bogu w zakonach. Prosić też będziemy o liczne i dobre powołania do zgromadzeń zakonnych - również z naszej parafii. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych - ludzi nieustannie modlących się również za nas.
 6. Ofiarowanie Pańskie kończy w tradycji polskiej czas śpiewów kolędowych oraz dekoracji z tym czasem związanych. Dlatego prosimy o pomoc przy demontażu tegorocznych dekoracji świątecznych. Chętnych do tej pracy zapraszamy we środę na godz. 16.00 do naszej świątyni.
 7. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne lutego: w pierwszy czwartek zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w dolnej kaplicy od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00, dlatego w tym dniu Msza św. wieczorna odprawiana będzie w górnym kościele. W pierwszą sobotę ks. Krzysztof odwiedzi chorych, a ks. Zenon wyjątkowo we wtorek.
 8. W piątek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezy sakramentalne według wcześniejszego planu.
 9. Msze św. w dni powszednie nadal odprawiać będziemy - z wyjątkiem wtorku, piątkowego i sobotniego wieczoru oraz niedzieli - w kaplicy adoracji.
 10. W minionym tygodniu miał miejsce pożar w jednym z domów naszych parafian, zakończony śmiercią jednego z domowników. PZ „Caritas" organizuje pomoc dla poszkodowanych. Będzie można ich wspomóc ofiarą do puszek w przyszłym tygodniu.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Lewickiego, niegdyś naszego parafianina. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. 
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku