Licznik odwiedzin: 16510142
Ogłoszenia parafialne
Zmartwychwstanie Pańskie
2016-03-27
  1. W te Paschalne Święta, przypadające w Roku Miłosierdzia, wszystkim Parafianom oraz ich świątecznym Gościom życzymy wiary głębokiej w cudotwórczą moc Chrystusa, który nie tylko dla nas zmartwychwstał, ale pragnie każdemu udzielić łaski zmartwychpowstania z grzechów. Życzymy też trwania w ciągłej łączności z naszym Panem oraz skuteczności modlitw ku Niemu zanoszonych - o pomoc, wszelkie błogosławieństwo i duchowy pokój.
  2. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wykonanie Grobu Pańskiego, za dekoracje kwiatowe przy Grobie i wokół ołtarza, za wypełnienie kwietników na filarach kompozycjami kwiatowymi. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego: ks. Krzysztofowi za zorganizowanie i koordynowanie działań liturgicznych w tych dniach, ministrantom, lektorom, wszystkim, którzy pięknym śpiewem ubarwili liturgię minionych dni, pani Organistce, przedstawicielom grup parafialnych oraz całej asyście procesyjnej. Bóg zapłać serdecznie wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w minionych dniach, a zwłaszcza w nocnych godzinach z piątku na sobotę. Wdzięczni też jesteśmy dzieciom, które w strojach żołnierzy rzymskich pełniły wczoraj straż przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać również za przyniesione do kościoła skarbonki „jałmużny wielkopostnej\", które zasilą konto PZ „Caritas\".
  3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem przypadającym w najbliższą niedzielę. Dziś i jutro słowami nowenny i koronką modlić się będziemy po sumie parafialnej. W pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną.
  4. Jutro Msze św. odprawiać będziemy według porządku niedzielnego, a modlitwą i ofiarą wspierać będziemy tradycyjnie uczelnie katolickie.
  5. Msze św. w dni powszednie sprawować będziemy już w górnym kościele.
  6. W najbliższą sobotę przypadnie 11. rocznica odejścia do Pana Ojca Świętego Jana Pawła II. Chcąc uczcić pamięć naszego wielkiego Rodaka, zapraszamy na wieczorną Eucharystię, podczas której połączone cztery chóry (z Dębogórza, Luzina, Linii i Tuchomia) wykonają Requiem na chór mieszany a capella „Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II\". Gorąco zachęcamy do udziału w tym artystyczno - religijnym wydarzeniu, aby nie powtórzyła się sytuacja z jednej z gdyńskich parafii, gdzie wykonawców było więcej niż słuchaczy...
  7. Z kolei następnego dnia, w Niedzielę Miłosierdzia, podczas sumy o godz. 9.30 dokonamy poświęcenia nowego ołtarza Miłosierdzia Bożego. Wszystkich zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
  8. Za tydzień też, w Niedzielę Miłosierdzia, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na organizację letniego wypoczynku dla dzieci przez archidiecezjalną „Caritas\".
  9. We wtorek o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. za śp. Edmunda Tusk z ul. Siedleckiej. Przed Mszą św. odmówimy różaniec, a po niej pogrzeb na cmentarzu witomińskim. 
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku