Licznik odwiedzin: 10241595
Ogłoszenia parafialne
XIII Niedziela Zwykła
2010-06-29
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać członkom Parafialnego Zespołu “Caritas” oraz niezrzeszonym wolontariuszom za zorganizowanie w minioną niedzielę Festynu Rodzinnego, z którego dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z naszej parafii. Zebrano ogółem 5898,17 zł. Wszystkim biorącym udział we wspólnej zabawie, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy ks. Adama Pleskota, który już od czwartku podejmie pracę duszpasterską na nowej placówce - w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku Wrzeszczu. Dziękujemy ks. Adamowi za dwuletnią posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz zdrowia i sił koniecznych do realizacji Bożych planów.
  3. Dziś przybywa do naszej parafii grupa młodzieży oazowej, by odbywać tu swoje letnie rekolekcje II0. Trwać one będą do 13 lipca, a prowadzić je będzie ks. Stanisław Adamiak, kapłan diecezji toruńskiej obecnie studiujący w Rzymie. Serdeczne zapraszamy na Msze św. z udziałem tej grupy codziennie o godz. 18.00.
  4. Jutro wspominać będziemy św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we wtorek zaś przypadnie uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Nasza w tym dniu obecność na Mszy św. niech będzie świadectwem naszego przywiązania do Stolicy Piotrowej i papieża Benedykta. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na tzw. świętopietrze.
  5. Przed nami dni eucharystyczne: w I czwartek od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 (z przerwą na Mszę św. wieczorną) adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy dolnej. Prosimy członków Straży Honorowej Najśw. Sakramentu o wyznaczenie dyżurów. Zachęcamy zaś wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież do spędzenia choćby kilku chwil przed Chrystusem Eucharystycznym. W I piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny. W tym miesiącu odwiedzin chorych nie będzie.
  6. Rodziców ministrantów, dziewcząt ze scholi oraz tych, którzy chcieliby posłać swoje dzieci na tygodniowy wyjazd w formie rekolekcyjnej prosimy o pobranie kart zgłoszeń w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Karty te odbierać będą Panie z “Caritasu” w zakrystii w dwie kolejne środy po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych rodziców odbędzie się we środę 14.lipca o godz. 19.00. Z konieczności liczba chętnych musi być ograniczona.
  7. Ks. Łukasz Mordka, nasz nowy wikariusz w przyszłą niedzielę odprawi Mszę św. o godz. 12.15, po której udzieli tzw. błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Łukaszowi życzymy wielu łask Bożych oraz duchowego wzrastania pod czujnym okiem Chrystusa Króla.
  8. W czasie urlopów i wakacji nie zapominajmy o Panu Bogu - dorośli niech zatroszczą się, by dzieci były wierne praktyce codziennej modlitwy i niedzielnej Eucharystii.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Góralskiej za sprzątnięcie naszej świątyni w dniu wczorajszym. O podobną posługę w kolejną sobotę prosimy Parafian z ul. Wrocławskiej 1-30.
Piątek
19 lipca 2019
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Zofia Miodowska (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: + Jakub Borzym (greg. 19.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku