Licznik odwiedzin: 10726714
Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Trójcy Świętej
2016-05-22
 1. Dziś, w uroczystość Trójcy Świętej. Parafia na Dąbrowie przeżywa swą uroczystość odpustową. Z dniem dzisiejszym kończy się też czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Na odpust Trójcy Świętej do Wejherowa wyruszyła wczoraj parafialna piesza pielgrzymka. Cieszy nas liczba pielgrzymów - niespotykana w ostatnich latach. Ich powrotu spodziewamy się dziś ok. godz. 20.30. Przechodzić będą ulicami: Olkuską, Łęczycką, Kaliską i Bielską. Powitajmy ich na drogach powrotu, dołączmy do nich i przybądźmy razem na nabożeństwo majowe, które rozpoczniemy dopiero po przybyciu pielgrzymów.
 3. W liturgii Kościoła we wtorek wspominać będziemy Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych, a we czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała.
 4. W Boże Ciało po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Przy czwartym ołtarzu wysłuchamy kazania, a po powrocie do kościoła zostanie odprawiona Msza św. południowa.
 5. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na drodze procesji eucharystycznej na posesjach przy ul. Bądkowskiego 4, Krośnieńskiej 20, Przemyskiej 30. Panów z KSM „Semper Fidelis\" prosimy o przygotowanie czwartego ołtarza przy ulicy  Przemyskiej - na skarpie przykościelnej. Prosimy też o sformowanie asysty procesyjnej. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. szczególnie zachęcamy do udziału w procesji w ich uroczystych strojach. Prosimy też o udekorowanie domów na trasie Chrystusowego pochodu.
 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Próba dla nich odbędzie się jutro i we wtorek po nabożeństwie majowym o godz. 17.00.
 7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z Mszą św. wieczorną. W niedzielę - podczas Mszy o godz. 9.30.
 8. Wczoraj odbyła się uroczystość świeceń kapłańskich. Otrzymali je m.in. ks. Patryk Turek, ks. Jan Rzeszewicz i ks. Jakub Karpeta, którzy odbywali praktykę klerycką w naszej parafii. W najbliższą niedzielę o godz. 12.15 odprawią oni w naszym kościele tzw. sekundycję i udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. Do udziału w tej Mszy św. serdecznie zachęcamy.
 9. Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza do wspólnego świętowania uroczystości „Bożego Ciała\" poprzez udział wydarzeniu ewangelizacyjnym pn. Katolicy na Ulicy, które odbędzie się na Długim Targu w Gdańsku.  Całość rozpocznie się o godz. 16.30 częścią festynową, wśród której pojawią się tańce, pantomimy, konkursy i zabawy dla całych rodzin, oraz zagra zespół „Jeszcze raz\". O godz. 19.15 wieczór uwielbienia poprowadzi charyzmatyczny zespół Kuby Kornackiego „Kanaan\".
 10. Organizujemy dla młodzieży wyjazd do Lednicy w sobotę 4 czerwca. Koszt wyjazdu 60 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.
 11. Jesteśmy wdzięczni wszystkim biorącym udział w nabożeństwach majowych i zachęcamy - zwłaszcza tych, którzy nie brali dotąd w nich udziału - do włączenia się we wspólną modlitwę - czy to z dziećmi o godz. 17.00, czy z młodzieżą i dorosłymi o godz. 20.30.
 12. Dziękujemy za przynoszone przedmioty, które mają być wykorzystane jako nagrody czy fanty w Festynie Rodzinnym. Odbędzie się on 19 czerwca. Wdzięczni będziemy za kolejne przedmioty.
 13. Wczoraj zmarła śp. Halina Olszewska z ul. Sandomierskiej. Msza pogrzebowa ma być odprawiona we środę o godz. 13.00. Módlmy się o wieczne szczęście dla zmarłej. 
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku