Licznik odwiedzin: 17991295
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu
2016-11-27
 1. W związku z minionym odpustem składamy serdeczne podziękowania: Panu Bogu za piękną pogodę, licznie zebranym wiernym za udział; tym, którzy włączyli się w organizację i przebieg tej parafialnej uroczystości: służbie liturgicznej, asyście procesyjnej, panom, którzy rozstawili, a następnie zdemontowali namiot przy kościele; osobom, które zaadoptowały pomieszczenie wieży kościelnej, ofiarodawcom ciast, paniom z Towarzystwa św. Marty, które podejmowały przybyłych do nas gości oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w ubogaceniu tego dnia.
 2. Dzień odpustowy zainaugurował I Przegląd Teatrów Katolickich „Kurtyna\". Bóg zapłać pomysłodawcom i organizatorom tej akcji, Radzie Dzielnicy, Urzędowi Miasta Gdyni, wszystkim tym, którzy mnóstwo czasu poświęcili na to, by przystosować nasz kościół do oglądania widowisk teatralnych, widzom, którzy zechcieli przybyć na prezentowane przedstawienia, aktorom za ich zaangażowanie oraz bardzo wielu osobom, które pełniły różnego rodzaju dyżury w kawiarence pod zakrystią i ulokowanej w wieży, dostarczającym ciasta, podejmującym gości. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 3. Sami organizatorzy - za naszym pośrednictwem - również dziękują serdecznie drogim Parafianom za zapewnienie frekwencji, za wielką życzliwość i szeroko otwarte serca - szczególnie na młodych wykonawców czasem niełatwych przedstawień. Przy okazji przepraszamy za zamknięcie kościoła w ostatnich sześciu dniach, co było konieczne ze względu na rozstawiony tu, drogi sprzęt.
 4. Ostateczny werdykt jury Przeglądu dostępny jest w parafialnej gazetce i na stronie internetowej.
 5. Szczere podziękowania kierujemy do pana stolarza, który zamontował drzwi do nowego konfesjonału przy kaplicy adoracji i wykonał do niego klęcznik z kratką oraz panu tapicerowi. Bóg zapłać panom, którzy w piątek zajęli się porządkowaniem części działki, jaka przypadła nam po wspominanej wcześniej zamianie oraz panu elektrykowi, który usunął wczoraj poważną awarię w zasilaniu kościoła.
 6. Aby dobrze wykorzystać czas na przygotowanie się do Bożego Narodzenia, zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich, które tradycyjnie odprawiać będziemy o godz. 6.30. O szczególną mobilizację prosimy dzieci, które zapraszać będziemy po roratach do sali pod plebanią na skromny posiłek. Prosimy też o podjęcie postanowień adwentowych, mających nas udoskonalić duchowo.
 7. Roraty odprawiać będziemy w górnym kościele, zaś wieczorne Msze św. z wyjątkiem piątku i soboty - w kaplicy adoracji.
 8. Najbliższy czwartek będzie pierwszym w miesiącu, dlatego zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w kaplicy adoracji od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. porannej uczcimy Matkę Bożą pierwszosobotnim nabożeństwem.
 9. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Krzysztof we czwartek.
 10. Tradycyjnie już członkowie „Caritas\"-u oferują świece wigilijne, a w przyszłą niedzielę zachęcać będą do losowania „Aniołków\" czyli propozycji paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich. Natomiast przy wejściu do kościoła ustawiony jest kosz na produkty żywnościowe, które zostaną przekazane ubogim na święta.
 11. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. 
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku