Licznik odwiedzin: 12768738
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2017-01-29
 1. Członkom Żywego Różańca przypominamy, że dziś o godz. 15.00 w sali pod plebanią odbędzie się spotkanie przy śpiewie kolęd.
 2. Zakończyliśmy czas kolęd. Raz jeszcze dziękujemy tym, którzy podjęli nas gościnnie w swoich progach. Uczyniło to ogółem 67% Parafian. Ofiary przez nich złożone to 31 160 zł. W połączeniu z ostatnimi kolektami inwestycyjnymi wystarczyło to na zwrot pożyczki zaciągniętej na ułożenie kostki brukowej wokół kościoła. Bóg zapłać.
 3. Wróciliśmy do zwykłego porządku Mszy św., ale przypominamy, że w dni powszednie (z wyjątkiem sobotniego wieczoru i niedzieli) odprawiamy je w kaplicy adoracji.
 4. Zakończył się czas zajęć półkolonijnych zorganizowanych dla dzieci naszej parafii w sali pod plebanią. Dziękujemy Paniom, które organizowały dla nich zajęcia w tym czasie (między innymi wyprawę do Muzeum Motoryzacji) oraz członkom grupy teatralnej BRO za gościnne występy.
 5. Bóg zapłać też miejscowemu tapicerowi, który nowe klęczniki przy bocznych ołtarzach wyposażył w miękkie obicia.
 6. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek - wspomnienie św. Jana Bosco, we czwartek - święto Ofiarowania Pańskiego; w piątek - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła (w tym dniu udzielać będziemy po Mszach św. błogosławieństwa tego świętego).
 7. W święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej podczas Mszy św. będziemy błogosławili świece. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. Msze św. w tym dniu odprawimy w górnym kościele.
 8. Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie jest obchodzone jako dzień modlitw w intencji osób życia konsekrowanego - braci i sióstr zakonnych różnych zgromadzeń, wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków instytutów świeckich życia konsekrowanego. Zachęcamy nie tylko do modlitwy za owych powołanych przez Boga na wyłączną służbę, ale również do wzięcia udziału w Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej (OO. Cystersi) w Gdańsku-Oliwie pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity.
 9. Ofiarowanie Pańskie kończy w tradycji polskiej czas śpiewów kolędowych oraz dekoracji z tym czasem związanych. Dlatego prosimy o pomoc przy demontażu tegorocznych dekoracji świątecznych. Chętnych do tej pracy zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do naszej świątyni.
 10. Od piątku wznawiamy katechezy sakramentalne dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., zaś od soboty rozpoczną się na nowo spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do salki pod plebanią na godz. 11.00.
 11. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne lutego: w pierwszy czwartek zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w dolnej kaplicy od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00, dlatego w piątek również Msza św. wieczorna odprawiana będzie w górnym kościele. Ks. Zenon odwiedzi chorych z Komunią św. we środę, a ks. Krzysztof w przyszły czwartek.
 12. Dziś przy wyjściu z kościoła wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozdawać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku. Bardzo dziękują oni za dotychczasową pomoc i proszą o dalsze wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych.
 13. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie Kornelka Woźnego z Wielkiego Klińcza, dwuipółletniego dziecka, o którym rodzice mówią „długo wyczekiwany skarb\", jedynak. Od dwóch lat walczy on z nowo-tworem złośliwym oka, tzw. siatkówczakiem. Jedyną szansą na wygranie walki z rakiem jest kosztowne leczenie w Nowym Jorku, które opiewa na kwotę 1,5 mln zł. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać już dwie trzecie tej sumy. Przyjaciele rodziny przyjadą do nas w przyszłą niedzielę i prosić będą o wsparcie choćby drobnymi kwotami.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku