Licznik odwiedzin: 12758582
Ogłoszenia parafialne
VIII Niedziela Zwykła
2017-02-26
 1. W najbliższą środę przypadnie Popielec. Dlatego dziś, w niedzielę go poprzedzającą rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Daje on okazję do podjęcia zobowiązań abstynenckich choćby na czas Wielkiego Postu w intencji osób zniewolonych nałogiem alkoholizmu. Zachęcamy do pobierania deklaracji abstynenckich, które wyłożone są na stoliku przy ostatnich ławkach, i po podpisaniu ich do wrzucenia do skarbony Matki Bożej.
 2. Dziś, jak zwykle w ostatnią niedzielę karnawału, rozpoczniemy tzw. nabożeństwo 40-godzinne, mające formę adoracji. Trwać ono będzie od zakończenia Mszy św. południowej do wieczornej oraz jutro i pojutrze od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. Zachęcamy do owych spotkań z Bogiem w kaplicy adoracji. Nie będzie adoracji pierwszoczwartkowej.
 3. W przyszły poniedziałek rozpocznie się w naszej parafii Kurs Alpha. Spotkania będą się odbywały w kolejnych dziesięć poniedziałków. Zachęcamy do zapisywania się u p. Małgosi: tel. 607 568 777, e-mail: gochag@go2.pl
 4. Jutro przypadnie 30. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło - Życie. Z tej okazji członkowie Ruchu z naszej archidiecezji modlić się będą w naszym kościele podczas wieczornej Mszy św. o rychłą beatyfikację ks. Blachnickiego. Dlatego też na jutrzejszą wieczorną Mszę św. zapraszamy do górnego kościoła.
 5. W tym tygodniu na środowe Msze św. oraz te odprawiane w piątek i sobotę wieczorem zapraszamy do górnego kościoła, zaś pozostałe odprawiać będziemy w kaplicy adoracji.
 6. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.00.
 7. Ks. Zenon odwiedzi chorych z Komunią św. we środę, a ks. Krzysztof we czwartek.
 8. Msze św. w Środę Popielcową odprawimy o g. 8.00, 17.00, 18.00 i 19.30.
 9. Mając świadomość własnych niedoskonałości oraz grzechów naszych bliskich i nie tylko postarajmy się czas Wielkiego Postu przeżyć w atmosferze pokuty i wyciszenia. Zachęcamy do podejmowania umartwień i wyrzeczeń. W szczególny sposób zachęcamy do brania udziału w Drogach Krzyżowych, które odprawiać będziemy w piątki: dla dzieci o godz. 17.00 zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 17.00.
 10. Jednym z kluczowych ćwiczeń wielkopostnych są też rekolekcje. Dzieci ze szkoły nr 13 przeżywać je będą od przyszłego poniedziałku do środy. Natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w tym roku rozpoczną się drugą niedzielą Wielkiego Postu i będą zupełnie odmienne od wszystkich pozostałych. Prowadzone będą bowiem przez znanego już daleko poza granicami naszego kraju, pana Lecha Dokowicza, który dzielić się będzie świadectwem swojego spotkania z Bogiem i przeżywania tej relacji aktualnie. Będą to rekolekcje multimedialne, w których wielką rolę odgrywać będzie obraz. Cały ciężar rekolekcji będzie przesunięty na wieczór, stąd tym razem nie będzie homilii rekolekcyjnych podczas porannych Mszy św. Wszystkich zachęcamy do udziału w wieczornych ćwiczeniach rekolekcyjnych i zachęcenia do nich młodych ludzi ze swoich rodzin. 
 11. W ramach ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym\" jutro o godz. 14.00 w sali pod plebanią odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych porad oraz zabiegów. Zaproszenia na spotkanie znajdują się na stoliku z prasą katolicką.10. Samorząd Gdyni uruchomił w ostatnich dniach nowy miejski portal internetowy gdyniawspiera.pl. Jego celem jest ułatwienie dostępu do informacji na temat instytucji udzielających wsparcia w naszym mieście. Twórcy portalu poszukują też tych, którzy chcieliby nieść pomoc innym. 
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku