Licznik odwiedzin: 16510422
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu
2017-03-26
 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę \\\"Laetare\\\" dlatego, że posiada akcent paschalnej nadziei i radości, stąd kolor szat liturgicznych jest różowy. 
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj podjęli zobowiązanie modlitwy w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych.
 3. Członkowie Koła Misyjnego dziękują za dar serca przekazany przed dwoma tygodniami na cele rozszerzania wiary w świecie. Zebrano 1504 zł.
 4. Dziś członkowie PZ „Caritas\\\" oferują baranki do święconek z białej czekolady w cenie 5 zł., zaś przy wyjściu z kościoła podopieczni i instruktorzy  Warsztatu Terapii Zajęciowej „Caritas\\\" O. Pio w Chylonii proszą o nabywanie własnoręcznie wykonanych dekoracji świątecznych, które mają wesprzeć ich dalszą działalność.
 5. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele członkowie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni zaproponują udział ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei\\\". Jest to kampania zbierania funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi.
 6. Bóg zapłać za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami Kacka. Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00. W piątek z kolei nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele - dla dzieci o godz. 17.00, zaś Drogę Krzyżową po Mszy św. wieczornej przygotowuje tym razem młodzież. Serdecznie zapraszamy.
 7. W imieniu podopiecznych PZ \\\"Caritas\\\" składamy serdeczne Bóg zapłać za trwałe produkty żywnościowe składane - jako świąteczną pomoc dla najuboższych parafian - do kosza ustawionego przy końcu ławek. Na ten cel można też składa ofiary do skarbony św. Antoniego.
 8. Od jutra Msze św. w dni powszednie będziemy już  odprawiali w kościele.
 9. Z okazji 25-lecia utworzenia archidiecezji i metropolii gdańskiej, ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza na uroczystą Eucharystię dziękczynną do katedry oliwskiej w najbliższą niedzielę na godz. 13.00. Będzie ona transmitowana przez Telewizję Polonia. Komunikat w tej sprawie zawarty jest w naszej parafialnej gazetce i na stronie internetowej.
 10. Skutkiem trwającej od sześciu lat wojny w Syrii, 13 mln ludzi, w tym 6 mln dzieci potrzebuje pomocy humanitarnej. Jednym ze sposobów przyjścia im z pomocą jest zainicjowany przez \\\"Caritas\\\" Polska program „Rodzina Rodzinie\\\". Dzięki niemu już teraz pomocą objętych jest 2225 rodzin w Aleppo. Ks. Arcybiskup zachęca do włączenia się w to dzieło zarówno osoby indywidualne, poszczególne wspólnoty jak i instytucje. Prosi, by każda  parafia objęła pomocą materialną choćby jedną tamtejszą rodzinę. Ich nazwiska znajdują się na stronie internetowej rodzinarodzinie.caritas.pl. Program na razie przewiduje półroczną pomoc w wysokości 800 zł dla rodziny, płatne do piątego dnia każdego miesiąca. Jeśli ktoś chciałby zadeklarować choćby drobną, ale systematyczną pomoc, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub w Biurze Parafialnym, byśmy mogli się zorientować w jakim wymiarze możemy wesprzeć Syryjczyków na ich własnym terenie. Ponadto w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia, odbędzie się specjalna zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
 11. Już dziś zapowiadamy, że od 1 do 12 kwietnia praktykę akolicką odbywać będzie w naszej parafii kleryk Gdańskiego Seminarium Duchownego Bartosz Wierzbicki.
 12. Szkoła Podstawowa nr 13 ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na kolejny rok szkolny. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. 
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku