Licznik odwiedzin: 12949709
Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna
2017-04-30
 1. W związku z rozpoczętym dziś Tygodniem Biblijnym zachęcamy do wyłożenia Księgi Pisma Świętego na zaszczytnym miejscu w naszych domach i czytanie codziennie choćby krótkiego fragmentu Biblii - może właśnie z proponowanego Listu do Galatów.
 2. W ramach tego Tygodnia odbędzie się w Gdyni akcja pn. „Słowo na plaży\". Szczegóły znajdziemy na plakatach i ulotkach wyłożonych przy gazetach.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę  na rzecz poszkodowanych w wojnie domowej Syryjczyków. Zebrano 3257,56 i 4 Eu.
 4. Dziękujemy też wszystkim, którzy w miniony poniedziałek zdemontowali dekorację Grobu Pańskiego.
 5. Jutro uroczystość I Komunii św. Dzieci przystępować będą do Stołu Pańskiego w dwóch grupach: o godz. 11.00 - ze szkoły nr 13, zaś o godz. 13.00 - ze szkoły amerykańskiej i społecznej.
 6. Do niedzieli włącznie - w ramach Białego Tygodnia - dzieci przychodzić będą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, we środę i w niedzielę o g. 11.00.
 7. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. zapraszamy na obchody rocznicowe w przyszłą niedzielę na godz. 12.15.
 8. W majowym czasie zapraszamy na nabożeństwa maryjne, które będzie-my odprawiali - jak w roku ubiegłym - dla młodzieży i dorosłych: codziennie o godz. 20.30. Nabożeństwa majowe dla dzieci odprawiać będziemy w tym roku po Mszy św. o g. 18.00, w niedziele zaś w łączności z Mszą św. o g. 11.00.
 9. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła; we środę przypadnie uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski - w tym dniu Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym; we czwartek wspominać będziemy św. Floriana, męczennika - patrona strażaków; a w sobotę obchodzić będziemy święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba.
 10. Wtorek będzie zarazem Dniem Flagi Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu na domach naszych flag państwowych.
 11. W I czwartek miesiąca zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Odbywać się ona będzie w kościele od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. Zachęcamy zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, aby wraz z rodzicami poświęciły choć kilka chwil adoracji jako dziękczynienie za łaskę zjednoczenia z Nim w Najśw. Sakramencie. W I piątek od godz. 17.00 spowiedź. Tu szczególnie zapraszamy dzieci, które I Komunię św. przyjmowały przed rokiem, aby przygotowały serca na rocznicową uroczystość. W I sobotę zapraszamy na poranną Mszę św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Chorych z Komunią św. odwiedzimy we czwartek.
 12. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na kolejne spotkanie do plebanii we czwartek na godz. 19.00.
 13. Za tydzień będziemy przeżywać Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej oraz jubileusz 25-lecia powstania naszej metropolii. Ks. Arcybiskup zaprasza serdecznie na Uroczystą Mszę Świętą sprawowaną z tej okazji na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Salvatore Pennacchio. Szczegółowa zachęta umieszczona jest w naszym parafialnym biuletynie.
 14. Przyszłą niedzielą, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania.
 15. Dla dzieci ze szkoły podstawowej znów organizujemy wakacyjny wyjazd w góry. Bazą wypadową będzie Ochotnica Górna. Termin: 21.- 28.08.br. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w Biurze Parafialnym.
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku