Licznik odwiedzin: 17990959
Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
2017-11-26
 1. Dziś w naszej wspólnocie wielkie święto: każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej, przyjął Komunię św. odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny.
 2. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za czas minionych rekolekcji parafialnych, które wygłosił dla nas ks. dr Wojciech Niemczewski. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom tych duchowych ćwiczeń.
 3. Bóg zapłać Wspólnocie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, której członkowie (tradycyjnie już) trwali wczoraj na modlitwie adorując Najświętszy Sakrament.
 4. Dzięki zaangażowaniu kilku naszych parafian, poświęceniu wielu godzin (najczęściej wieczornych) mamy od wczoraj do dyspozycji częściowo odnowioną kaplicę dolną, ale za to z tabernakulum, czyli możliwością przechowywania Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za włożony trud - również tym, którzy poświęcili piątkowy wieczór na sprzątnięcie poremontowego bałaganu.
 5. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczyna się dziś w naszym kościele druga edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich. Gorąco zachęcamy do skorzystania z dorobku przygotowanego w wielkim trudzie przez amatorów czternastu teatrów, które zaprezentują się w tych dniach na scenie w naszej świątyni. Dziś w spektaklu otwarcia znany nam Teatr BRO przedstawi przejmującą sztukę pt. „Anima\". Spektakl poprzedzi występ grupy muzycznej „Na cały Głos\" z Pelplina.
 6. W związku z teatralnym przeglądem, dużą ilością sprzętu w kościele,  koniecznością zmian scenografii oraz próbami aktorskimi kościół w tych dniach będzie zamknięty a Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy dolnej i tam będą sprawowane Msze św. do sobotniego poranka. Wszystkich pragnących spotkać się na modlitwie z Panem zapraszamy więc do kaplicy dolnej, która w tym tygodniu dostępna będzie codziennie.
 7. Szczególnie dotyczy to dni eucharystycznych, które przypadają w tym tygodniu: w I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej (ze względu na Przegląd Teatrów). W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania: przed Mszą św. poranną oraz wieczorem od godz. 17.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po Mszy św. porannej.
 8. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Piotr we czwartek.
 9. We czwartek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.
 10. Za tydzień rozpoczniemy adwent, który zainaugurowany zostanie w sposób uroczysty obrzędem Lucenariów, czyli uroczystych nieszporów adwentowych w sobotę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 11. Podejmijmy postanowienie jak najlepszego przeżycia czasu adwentu. Choć jest to czas radosnego oczekiwania, pomyślmy o wyrzeczeniach i ofiarach na rzecz naszego Pana. Będzie też wiele okazji do świadczenia miłości bliźniemu jak przygotowanie prezentów „aniołkowych\" na Święta czy produktów żywnościowych dla najuboższych, zbieranych do „Tutki Charytatywnej\", o której głośno w mediach, a w którą to akcję włączyła się również gdańska „Caritas\".
 12. Członkowie PZ „Caritas\" - ze względu na krótki w tym roku adwent - już od przyszłej niedzieli zachęcać będą do nabywania świec wigilijnych i losowania  tzw. „Aniołków\" czyli dzieci, dla których można będzie przygotować paczkę na święta.
 13. W związku z rosnącym zagrożeniem moralnym młodego pokolenia w przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła można będzie nabywać książki pt. Brońmy dzieci i młodzież przed demoralizacją.
 14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Irenę Gwizdała z ul. Piotrkowskiej. We wtorek natomiast odbędzie się pogrzeb śp. Zenona Pety z ul. Częstochowskiej Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 11.30.  
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku