Licznik odwiedzin: 16864509
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2018-01-31
 1. Zakończył się czas odwiedzin duszpasterskich w domach naszych Parafian. Wdzięczni jesteśmy tym, którzy otwierali przed nami drzwi swoich domów z wiarą przyjmując błogosławieństwo Boże. W tym roku mieliśmy okazję odwiedzić 64% domów w naszej parafii. Złożone przy tej okazji ofiary zamknęły się kwotą 29650 zł, co w części posłuży na spłatę naszych zobowiązań wobec kurii, pozostałą część przeznaczamy na planowany remont dzwonnicy.
 2. W związku z zakończonymi kolędami wróciliśmy już do stałego porządku Mszy św., choć nadal w dni powszednie odprawiamy je w kaplicy adoracji. Biuro Parafialne również funkcjonuje już w stałym porządku.
 3. Przypominamy, że dziś po Mszy św. dla dzieci odbędzie się koncert kolęd, podczas którego zaprezentują się śpiewające i grające dzieci oraz młodzież.
 4. Członkom Żywego Różańca przypominamy zaś o spotkaniu przy śpiewie kolęd, które odbędzie się dziś o godz. 15.00 w sali pod plebanią.
 5. Rozpoczął się czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Przypominamy, że w drugim tygodniu ferii pod plebanią odbywać się będą zajęcia dla dzieci, które nie wyjeżdżają poza parafię. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania chętnych dzieci - wystarczy w dniach od 5 do 9 lutego przyprowadzać je na godz. 10.00 do salki. Zajęcia kończyć się będą o godz. 14.00.
 6. W piątek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu podczas wszystkich Mszy św. będziemy błogosławili świece. Msze św. w tym dniu odprawimy w górnym kościele.
 7. W święto Ofiarowania Pańskiego modlić się będziemy w intencji osób życia konsekrowanego z różnych zgromadzeń zakonnych, wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków świeckich instytutów życia konsekrowanego.
 8. W sobotę po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.
 9. Ofiarowanie Pańskie kończy w tradycji polskiej czas śpiewów kolędowych oraz dekoracji z tym czasem związanych. Dlatego prosimy o pomoc przy demontażu tegorocznych dekoracji świątecznych. Chętnych do tej pracy zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do naszej świątyni.
 10. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne lutego: w pierwszy czwartek zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w dolnej kaplicy od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00, dlatego w piątek również Msza św. wieczorna odprawiana będzie w górnym kościele. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi w najbliższą  środę, a ks. Piotr we czwartek między godziną 10.00 a 12.00.
 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę święta o godzinie 18.00 i spotkanie, które odbędzie się we czwartek, 15 lutego po Mszy św. w kaplicy adoracji. Prosimy dostarczyć metryki chrztu oraz uzupełnione notatniki. Obecność obowiązkowa.
 12. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozdawać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku. Dziękują oni za dotychczasową pomoc i proszą o dalsze wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych. 
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku