Licznik odwiedzin: 08705936
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu
2018-02-18
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebrano 4831,15 zł.
 2. Bóg zapłać też wszystkim uczestnikom nabożeństwa 40-godzinnego przed rozpoczę-ciem Wielkiego Postu.
 3. W ten czas wchodzimy rekolekcjami. Witamy w naszej wspólnocie ks. Sławka Skonieczkę, który do środy włącznie będzie nam wskazywał drogi Boże. Skorzystajmy z okazji do spotkań z Chrystusem w Jego Słowie, wieczornych nabożeństwach i sakra-mencie pojednania, z którego skorzystać będzie można codziennie od godz. 17.00.
 4. Zachęcamy do podejmowania umartwień i wyrzeczeń w wielkopostnym czasie, co przybliży nas do Chrystusa ofiarującego się za nasze zbawienie. Szczególnie prosimy o wsparcie osób zniewolonym alkoholizmem. W ich intencji można podjąć zobowiązania abstynenckie choćby na czas Wielkiego Postu. Deklaracje wyłożone są na stoliku przy ostatnich ławkach. Wystarczy wypisać ją i wrzucić do skarbony Matki Bożej jako osobisty dar wielkopostny.
 5. W czasie wielkopostnym mobilizujmy się też wzajemnie do udziału w nabożeństwach pasyjnych: na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek - dzieci na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w każdą niedzielę o g. 17.00.
 6. W najbliższy czwartek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed mającym się odbyć w sobotę 3 marca bierzmowaniem.
 7. Od dziś rozpoczyna kolejny etap praktyki seminaryjnej w naszej wspólnocie kleryk roku piątego Przemysław Zochol. Zmienił on na tym odcinku kleryka Daniela Budzińskiego, któremu serdecznie dziękujemy za niemal półroczne posługiwanie w naszej parafii. Nowemu praktykantowi życzymy obfitości łask Bożych i wzrastania w powołaniu wśród naszych parafian.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy profesora seminarium w Gdańsku - Oliwie, który wraz z klerykiem będą zachęcać do modlitwy w intencji wzbudzenia powołań również w naszej parafii.
 9. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu, który ofiarował na potrzeby parafii zestaw kina domowego, który już przydał się podczas ostatniego seansu w ramach Klubu Filmowego. Dziękujemy też panu, który urządzenie to wraz z głośnikami zamontował w kawiarence.
 10. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie jedynie we czwartek oraz piątek i sobotę rano odprawiać będziemy w kaplicy adoracji.
 11. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Członkowie Koła Misyjnego  zbierać będą ofiary na ich rzecz.
 12. Wydaje się, że tak niedawno odbywały się Światowe Dni Młodzieży w Polsce, a to już za rok mają się one odbyć w Panamie. Wyjazd na nie będzie bardzo kosztowny i z pewnością niewielu będzie na to stać, gdyby jednak - mimo wszystko - znaleźli się chętni, to należałoby poczynić przygotowania. Więcej informacji znajdziemy w gazetce.
 13. Ojcowie jezuici zapraszają na Dzień Otwarty prowadzonej przez nich szkoły podstawowej. Szczegóły znajdziemy na plakatach umieszczonych w gablotach.  
Piątek
23 lutego 2018
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: + Józef Sokołowicz (greg. 13.)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: + Marta Gromadzka (1. r. śm.)
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku