Licznik odwiedzin: 16864630
Ogłoszenia parafialne
II Niedziela W. Postu
2018-02-25
 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Członkowie Koła Misyjnego  zbierają ofiary na ich rzecz.
 2. Bogu dziękujemy za czas rekolekcji, za pełen pokoju przekaz ks. Skonieczki, za dających świadectwo przywiązania do Boga, za wszystkich grających i śpiewających w czasie nabożeństw rekolekcyjnych. Wdzięczni też jesteśmy katechetom, nauczycielom i dyrekcji sąsiedniej „trzynastki\" za zaangażowanie i pomoc w prowadzeniu rekolekcji dla dzieci szkolnych.
 3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Prośmy w modlitwach tego dnia za osoby wezwane do służby Bożej oraz o nowe powołania. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa w kaplicy adoracji - od zakończenia porannej Mszy św. do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Piotr we czwartek między godziną 9.00 a 11.00.
 4. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed bierzmowaniem, którego udzieli naszej młodzieży ks. Bp Wiesław Szlachetka w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę uroczystość.
 5. Natomiast samych kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na nowennę codziennie na godz. 17.45.
 6. Chłopców chętnych do służby ministranckiej zapraszamy z opiekunami w sobotę na 9.00 do kościoła.
 7. Trwamy w czasie postu, modlitwy i jałmużny. Członkowie PZ „Caritas\" wyłożyli na stoliku przy ostatnich ławkach skarbonki tzw. jałmużny wielkopostnej na ofiary składane tam przez wszystkich członków rodziny, a będących owocem tego, co sobie odmawiamy w tym czasie, czego nie kupujemy, by przyjść z pomocą najuboższym. Skarbonki te przyniesione do kościoła w Wielką Sobotę zagospodarowane zostaną przez PZ „Caritas\" na ten właśnie cel. Natomiast do ustawionego obok kosza można składać trwałe produkty żywnościowe, które w formie paczek trafią do najuboższych parafian na czas świąteczny. Inną formą wsparcia ubogich może być ofiara pieniężna złożona do skarbony św. Antoniego. Jak co roku „Caritas\" oferuje też baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 4 zł.
 8. W czasie wielkopostnym mobilizujmy się wzajemnie do udziału w nabożeństwach pasyjnych: na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek - dzieci na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 9. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie odprawiać będziemy: rano - w kaplicy adoracji, a wieczorem - ze względu na spotkania przed bierzmowaniem - w górnym kościele.
 10. Wzorem lat minionych planujemy zorganizować weekendowy kurs przedmałżeński, który poprzednio cieszył się sporym zainteresowaniem. Jeśli zgłosi się odpowiednia ilość kandydatów do małżeństwa, to odbędzie się on w dniach 23-25 marca. Czekamy na zgłoszenia.
 11. Są już pierwsze zgłoszenia na pielgrzymkę do Fatimy. W roku 100-lecia objawień nie doszła ona do skutku głównie ze względu na wysokie ceny już tam, na miejscu. Teraz jest ku temu lepsza okazja, ale - chcąc zmieścić się w proponowanych cenach - należałoby jak najszybciej zebrać zaliczki. Trwają jeszcze negocjacje z dwoma firmami pielgrzymkowymi. O wyniku poinformujemy za tydzień.
 12. Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 w Gdyni zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się 16 marca w godz. 16.00- 19.00 na terenie szkoły, przy ul. Halickiej 8.  Dla uczestników wydarzenia przewidziane zostały liczne atrakcje. Szczegóły na plakacie.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Iwonę Dobek z ul. Wileńskiej oraz śp. Marię Elżbietę Zysk z ul. Płockiej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.  
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku