Licznik odwiedzin: 16864250
Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu
2018-03-18
 1. Bóg zapłać za ofiary z minionej niedzieli na cele inwestycyjne. Zebrano 4700,32 i 10 £.
 2. Bóg zapłać też wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami Kacka. Szczególną wdzięczność kierujemy pod adresem aktorów teatru amatorskiego Nazaret oraz panom nagłaśniającym to nabożeństwo, porządkowym i zespołowi muzycznemu z parafii św. Karola Boromeusza na Fikakowie. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom nabożeństwa sprawowanego w tak niekorzystnych warunkach pogodowych.
 3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny - patrona ojców i rodzin. Dlatego Msze św. jutro odprawiać będziemy w górnym kościele. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich mężów i ojców oraz pragnących modlić się w intencji rodzin.
 4. Członkowie „Caritas\"-u dziękują za trwałe produkty żywnościowe, składane do kosza ustawionego przy końcu ławek oraz za ofiary składane do skarbony św. Antoniego dla ubogich z naszej parafii. Dziękują też 23 wolontariuszom, którzy w minionym tygodniu w sklepie „Domena\" i w „Biedronce\"prosili o żywność dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać też wszystkim, którzy na ten cel przekazali swoje zakupy.
 5. Zachęcamy udziału w nabożeństwach pasyjnych, których niewiele już nam zostało w tym Wielkim Poście. Dziś zapraszamy na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi kleryka Przemka. W piątek zaś na Drogę Krzyżową - dzieci o godz. 17.00, dorosłych zaś i młodzież po Mszy św. wieczornej. Natomiast tradycyjnie już Droga Krzyżowa ulicami Gdyni pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele Najśw. Maryi Panny, a zakończy na Kamienne Górze.
 6. W zakrystii są do odebrania płytki ze zdjęciami z bierzmowania.
 7. Zapraszamy chętnych, a szczególnie młodzież bierzmowaną do udziału w przygotowaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia, które będzie miało miejsce w sobotę o godzinie 19.00 w kawiarence.
 8. Wszystkich obecnych i byłych członków Liturgicznej Służby Oltarza ks. Piotr zaprasza na spotkanie w sobotę na godzinę 12.00 do kawiarenki.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Tradycyjnie będziemy mieli procesję z palmami przed Mszą św. dla dzieci. Znów prosimy o przybycie 10 minut przed godziną jedenastą na parking szkolny. Stamtąd po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm wyruszymy w kierunku kościoła. Dzieci prosimy o przybranie się w stroje z czasów Chrystusowych.
 10. Msze św. dni powszednie (z wyjątkiem dnia jutrzejszego oraz piątkowego i sobotniego wieczora) odprawiać będziemy nadal w kaplicy adoracji.
 11. W Wielkim Tygodniu odwiedzimy chorych z Komunią św.: ks. Zenon we środę, a ks. Piotr w W. Piątek Tych, którzy korzystają z tej sakramentalnej posługi tylko z okazji Świąt, prosimy zgłaszać do przyszłej niedzieli.
 12. Wciąż czekamy na zgłoszenia na weekendowy kurs przedmałżeński, który miałby się odbyć w dniach 23-25 marca. Zapraszamy.
 13. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Fatimy, która ma się odbyć pod koniec sierpnia oraz na lipcową pielgrzymkę do Wilna organizowaną przez nasze parafialne Kręgi Rodzin. Szczegóły wyjazdów zawarte są raz jeszcze w naszym parafialnym biuletynie.
 14. Przypominamy o wiosennej zmianie czasu: w przyszłą niedzielę wstać będziemy musieli o godzinę wcześniej. 
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku