Licznik odwiedzin: 16864268
Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocna
2018-04-29
 1. Rozpoczęty dziś tydzień przyniesie nam sporo liturgicznych akcentów: we środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła; we czwartek przypadnie uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski - w tym dniu Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym; a w piątek wspominać będziemy św. Floriana, męczennika - patrona strażaków.
 2. We wtorek po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpią: o godz. 11.00 - dzieci ze Szkoły Amerykańskiej, o godz. 13.00 - dzieci z naszej „trzynastki\\\".
 3. W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne gromadzić się będą na Mszach św. wieczornych do poniedziałku włącznie - z wyjątkiem czwartku i niedzieli, kiedy to zapraszamy ich na godz. 11.00.
 4. Dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją pierwszą Komunię św. zapraszamy do naszego kościoła w najbliższą niedzielę na godz. 12.15 by uczcić pierwszą rocznicę tego wydarzenia.
 5. Najbliższa środa będzie Dniem Flagi Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu na domach naszych flag państwowych.
 6. Nadchodzący czwartek będzie pierwszym w miesiącu. Przed wieczorną Mszą św. modlić się będziemy o liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Natomiast ze względu na niedzielny porządek Mszy św. w tym dniu na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy adoracji zapraszamy wyjątkowo w piątek.
 7. W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00 i przyjęcia pierwszopiątkowej Komunii św. Szczególnie liczymy na dzieci obchodzące w niedzielę rocznicę przyjęcia I Komunii św.
 8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 maja.
 9. I sobota stworzy okazję uczczenia Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny podczas porannej Mszy św. W tym dniu przed południem ks. Piotr odwiedzi chorych z Komunią św. Ks. Zenon odwiedzi chorych we środę.
 10. We wtorek rozpoczniemy czas nabożeństw maryjnych. Te zaś będziemy odprawiali: dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 20.30. Dzieci zapraszamy: w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00, a w dni powszednie - o godz. 17.00 przy kaplicy Matki Bożej z Nazaretu. Mając jednak na uwadze doświadczenie lat ubiegłych, w Białym Tygodniu nabożeństwa majowe dla dzieci połączymy z Mszą św. o godz. 18.00.
 11. Serdeczne Bóg zapłać składamy panom, którzy wczoraj kosili trawę przy kościele i porządkowali teren.
 12. Są jeszcze wolne miejsca w zapowiadanej już pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 13. Tradycyjnie już organizujemy wakacyjny wyjazd w góry dla dzieci ze szkoły podstawowej. W tym roku nastąpi on już na początku wakacji: od 22 - 29 czerwca w cenie 780 zł. 
 14. W przyszłą niedzielę archidiecezja nasza obchodzić będzie patronalną uroczystość ku czci św. Wojciecha. Ks. Abp Metropolita zaprasza wszystkich wiernych, grupy duszpasterskie i katechetów do udziału w centralnych uroczystościach, które będą miały miejsce w najbliższą niedzielę na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku - Świętym Wojciechu. Początek o godz. 12.00. Po zakończonej liturgii odbędzie się piknik rodzinny przy śpiewie pieśni patriotycznych. 
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku